Dnešní datum: 28. 03. 2024   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

25 26 27 28 29 30 31

* 54. ROČNÍK TURNAJE O POHÁR MĚSTA NOVÁ ROLE, MEMORIÁL JIŘÍHO BALOUNA

Vydáno dne 11. 08. 2014 (1140 přečtení)

Turnaj „O pohár města Nová Role“, memoriál Jiřího Balouna

V sobotu, 9. srpna 2014, proběhl na hřišti FK Nová Role již 54. ročník tradičního turnaje „O pohár města Nová Role“, tentokrát jako první ročník memoriálu Jiřího Balouna. Domácí FK Nová Role pozval k účasti na turnaji celky FK Nejdek a Olympie Březová, hrající krajský přebor Karlovarského kraje a celek SMB Bochov, který stejně jako domácí FK, zápolí o body v 1. A třídě Karlovarského kraje.

V prvním utkání poměřili síly domácí s celkem FK SMB Bochov. Šlo o utkání dvou rozdílných poločasů, kdy domácí, dirigovaní z pozice stopera navrátilcem Jiřím Balounem ml., v první půli nedovolili soupeři téměř ani náznak šance a sami rozvlnili síť branky hostí pěti góly, zejména gól Tomáše Chlupa z přímého kopu byl ukázkovým „vymetením šibenice“.
Do druhého poločasu však domácí udělali v sestavě několik změn, což se projevilo zejména chybami v obraně. Bochovští se sice nadechli k velkému obratu, avšak pětigólovou ztrátu již nedokázali smazat a korigovali konečné skóre utkání na 5 : 3. Branky za domácí vstřelili:
2 x Tomáš Chlup, Petr Florián, Josef Vaverka a Lukáš Hájek.

V druhém dopoledním utkání se utkala družstva FK Nejdek a Olympie Březová(ta bohužel na turnaj vyslala pouze "B" tým, který postoupil do 1.A třídy a bude naším soupeřem v mistrovské sezóně). Nejdečtí fotbalisté nedali soupeři sebemenší šanci, když předváděli pohlednou hru, založenou na častých, přesných přihrávkách.  Pěti vstřelenými góly stanovili utkání nejvyšší rozdíl ve skóre, svého soupeře porazili jednoznačně 5 : 0. Střelecky se v utkání prosadil zejména útočník FK Nejdek Kliment, který zaznamenal hattrick, díky kterému byl později vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

V utkání o třetí místo na sebe narazily poražené celky Olympie Březová a FK SMB Bochov. V prvním poločase diváci gól neviděli, ovšem v druhém poločase se skutečně s brankami „roztrhl pytel“. Osm vstřelených branek určilo konečné skóre pro Bochov v poměru 5 : 3, za což si hráči Bochova odvezli pohár za třetí místo.

Ve finále se tedy utkaly týmy FK Nová Role a FK Nejdek. Utkání přineslo urputné zápolení
o první místo, poznamenané mnoha osobními souboji, kdy převládal více boj, než fotbalová krása. Favorizovaní Nejdečtí, očividně zaskočeni důraznou hrou domácích, se ve finále gólově neprosadili a dvěma chybami v obraně umožnili domácím zaslouženě obhájit loňské vítězství. Konečné skóre finále 2 : 0, góly FK Nová Role – Jaroslav Vaverka, Tomáš Chlup.

Slovo realizačního týmu: Za taktický, bojovný a zodpovědný výkon by jsme rádi pochválili celý tým. V utkání proti Bochovu jsme o vítězství rozhodli již v první půli a do druhé jsme tím pádem mohli postavit i ostatní hráče našeho úzkého kádru. Ve finále proti zkušenému Nejdku jsme šli s tím, že budeme trpělivě bránit, být důrazní na naší polovině a snažit se využít některý z našich brejků. To se nám dvakrát povedlo, i když první gól nám nejdečtí doslova darovali. Vítězství je dobré a snad nám pomůže do mistrovských utkání.