Dnešní datum: 20. 04. 2024   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 03. 06. 2012 (1866 přečtení)

DATUM UTKÁNÍ:2.6.2012 sobota 10:30 26.kolo (hrané 24.)

JISKRA AŠ-FK N.ROLE 1:0 (1:0)

BRANKA:38.Maher

ČK: 0-0                  ŽK: ?-64.R.Chlup (faul),75.L.Hájek (držení),76.T.Chlup (faul)

ROZHODČÍ:Šuma-Barzci,Kobielský (Rejtmajer)

SESTAVA:                                                      1 Krupička ml.

2 Hájek L.                 8 Baloun(K)               4 Chlup R.                    7 Hnízdil

5 Valta               6 Špička              9 Červík               3 Nitsch

11 Vaverka                        10 T.Chlup

STŘÍDALI: 30.min-14 Dušek (Vaverka),70.min.-12 Skopový (Nitsch),86.min.-13 Hopf (Baloun)

REALIZAČNÍ TÝM: Vakeš P.(trenér),Hájek D.(vedoucí týmu),Lisa Jiří (masér+zdravotník)

ABSENCE: Palivec (zranění),Ficík (zranění), Štěpánek(práce),Ludvík (kádrová rezerva), Krupička st. (nemoc), Karlík (Baník Sokolov)

I.POLOČAS

5.MIN.:Hned na začátku utkání Nitsch vysunul dlouhou přihrávkou podél postraní čáry T.Chlupa,který do slova proletěl kolem zkušeného stopera Velemena,ale bohužel zakončoval asi příliš brzo,kdy jeho střela na delší tyč postrádala větší přesnost.

7.MIN.:Exhazlovský Šiman zle vylekal svou tečovanou střelou našeho brankáře,který však nebezpečí zažehnal,kdy balón vyrazil na rohový kop.

9.MIN.:L.Hájek pěknou kolmicí z naší polovice hřiště našel na hrotu T.Chlupa,který bohužel v pohybu nedokázal míč zkrotit,škoda jinak by asi šel sám na “kasu“.

28.MIN.:Na dlouhý míč za obranu si naběhl Vaverka,proti němu vyběhl v tomto utkání ašský brankář Sládeček,kdy svedli souboj (jestli se tak dá nazvat likvidační zákrok,který následoval) venku z velkého vápna,náš útočník byl u balónu dřív a “píchl“ si hlavou před sebe,ale bohužel poté byl do slova sestřelen,rádoby rozhodčí Šuma nařídil trestný kop,ale to nás opravdu v tu dobu příliš nezajímalo,jelikož to s “Jarouškem“ nevypadalo vůbec dobře,kdy ho musela odvážet sanita do nemocnice,abych pravdu řekl,ani nevím jak dopadl námi zahrávaný rohový kop.

38.MIN.:Po celkem nevinné akci kdy naši stopeři vystavili domácího rychlonohého Mahera do jasného postavení mimo hru,avšak asistent sudího Kobielský neviděl přehlédl minimálně dvoumetrový ofsajd a domácí útočník tak mohl konečně poslat domácí tým do vedení,kdy proti Krupičkovi ml. v naší brance byl úspěšný,kdy ho překonal přízemní střelou-1:0.

II.POLOČAS

50.MIN.:Do velké šance se dostal zkušený Šiman,kdy dokázal obejít i našeho gólmana,ale jeho úspěšné zakončení zmařil dobrým obraným skluzem L.Hájek.

75.MIN.:Hosté několikrát před naší brankou předvedli slušný závar (situace nastávali převážně po “jasně odpískaných trestných kopech“),kdy byli nejblíže ke vstřelení branky čtvrt hodiny před koncem utkání,ale míč orazítkoval pouze tyčku naší brankové konstrukce.

76.MIN.:Dobrou akci jsme předvedli,kdy si Červík naběhl na přihrávku k autové brankové čáře a hledal jednoho z několika nabíhajících hráčů,ale bohužel přihrávka skončila na kopačkách jednoho z domácích borců.

78.MIN.:Dobrou akci dvojce T.Chlup,L.Hájek bohužel Červík nedokázal gólově zužitkovat,kdy jeho střele z hranice velkého vápna chyběla přesnost,ale i razance.

80.MIN.: Baloun dobře atakoval Sládečka, míč mu vypíchl a když už se chystal přihrát před prázdnou branku zazněla píšťalka sudího Šumy. Nikdo v první chvíli nevěděl proč? Až po chvilce dokázal špatně pískající rozhodčí vůbec říci o co šlo…. Prý faul na brankáře Sládečka ….

85.MIN.: Opět Baloun se po dlouhém výkopu dostal dříve k míči než domácí Petříček, který ho nakopl, ale Šumova píšťalka zůstala opět němá! Po zákroku musel Baloun nuceně vystřídat!

Těžko se mi hodnotí toto utkání,do kterého jsme šli s vědomím,že nemáme co ztratit,ale opak byl pravdou,když pominu výsledek 1:0,kdy jsme prohráli brankou z jasného ofsajdu-i dle mínění domácích soudných diváků,tak náš hráč skončil v nemocnici s těžkým otřesem mozku (doufejme,že to dobře dopadne),po zcela evidentně likvidačním zákroku brankáře domácího týmu dostal domácí hráč od pana rozhodčího (jestli ho takhle můžu nazvat) Šumy asi po deseti minutách ošetřování žlutou kartu a to asi jen protože pro hráče přijela sanita (na červenou by ho asi musel zabít,nebo už opravdu nevím),přestože podle pravidel (brankář mimo velké vápno je normální hráč,navíc v roli posledního,nezasáhl vůbec balón a o samotném zákroku ani nemluvím) to byla zcela jasná červená karta,ale bohužel platilo opět rčení „že,rozhodčí je na hřišti neomezeným pánem.Toto utkání,které bylo náročné na psychiku (zranění Jardy a do slova až směšný výkon rozhodčích,volil bych jiné slovo,ale to bych byl moc sprostý),jsme nakonec zvládli ze ctí,kdy jsme určitě nebyli horším týmem,ale na druhou stranu přeju domácímu týmu postup,protože radši už bych do Aše jet hrát fotbal nemusel,ať si každý domyslí proč.Přesto všechno bych chtěl klukům poděkovat,že toto utkání,kdy jsme bojovali ne jen proti soupeři nezabalili a do poslední chvíle se rvali o výsledek a hlavně je nejdůležitější,aby byl v pořádku Jarda,kterému já a určitě celý tým přeje co nejrychlejší zotavení.Přestože jsem kritizoval ostrý zákrok zkušeného Sládečka,tak na druhou stranu musím přiznat,že snad (aspoň doufám) nešlo o úmysl,což dokazuje i telefonát ašské fotbalové ikony našemu zraněnému hráči do nemocnice.

Trenér P.Vakeš

NÁSLEDUJÍCÍ UTKÁNÍ:10.6.neděle 15:00 NEJDEK-N.ROLE (15.kolo)

PS:Chtěl jsem přidat článek z webu TJ Jiskra Aš,kde obvykle je k nahlédnutí podrobný referát o utkání,ale tentokrát tam byli pouze dvě fotografie a tento stručný text či fakta z utkání:

TJ Jiskra Aš - FK Nová Role 1:0 (1:0)

Branky: Maher Petr;

Rozhodčí: Šuma Jakub, Kobielský Julius, Barczi Šimon; Delegát: Rajtmajer Jan

Sestava: Sládeček - Martinovský, Veleman, Petříček, Čerňanský Mir. - Bárta, Král, Šiman, Střeček - Maher, Fiala

Příští zápas v sobotu 9.6. od 10:15 v Karlových Varech soupeř: Lokomotiva Karlovy Vary odjezd 8:30 od Střelnice

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Vakeš Petr | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek