Dnešní datum: 19. 04. 2024   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

<<  Duben  >>

* MLADŠÍ ŽÁCI

Vydáno dne 29. 12. 2011 (1429 přečtení)

MLADŠÍ ŽÁCI – Vánoční halový turnaj ml. žáků v Plzni

Mladší žáci se 27. 12. zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Plzni.

Mladší žáci se 27. 12. zúčastnili Vánočního turnaje pořádaného v hale Lokomotivy Plzeň, turnaj byl velice kvalitně obsazen a naši kluci narazili v pěti zápasech na celky, které hrají žákovskou ligu mladších žáků a to na celek Rokycan ročník 1999 a na celek ZČE Plzeň ročník 2000, který hraje žákovskou ligu pod hlavičkou Rokycan. Dalším celkem ve skupině byl SK Smíchov Plzeň, který hraje krajský přebor a v boji o umístění na celek Přeštic, který také hraje krajský přebor.

Turnaj jsme zahájili proti papírově nejsilnějšímu soupeři a to celku Rokycan, již při pohledu na hrací plochu bylo jasné kdo má převahu – nejmenší hráč Rokycan byl téměř o hlavu větší, než náš největší hráč J, ale kluci se nezalekli a hned od začátku bojovali, podařilo se nám dokonce po pěkné individuální akci Romana Zaňky vstřelit úvodní gól zápasu, ale pak se projevila větší zkušenost a hlavně větší silová převaha soupeře a úvodní zápas jsme prohráli 1:6. Druhý zápas ve skupině byl proti celku SK Smíchov Plzeň, který také nastoupil s ročníkem 1999. Tento zápas byl velice vyrovnaný a akce na jedné straně střídala pěkná akce na straně druhé, kluci makali a někteří si sáhli na dno svých sil, i když jsme prohrávali 0:1 neustále kluci chtěli vyhrát a tak se podařilo po akci Sváti Komárka vybojovat penaltu, kterou Roman Zaňka nekompromisně proměnil. Zápas si jednoznačně zasloužil remízu, ale o tu jsme přišli v poslední vteřině, kdy po zákroku na pronikajícího útočníka soupeře před brankovištěm nařídil rozhodčí penaltu proti nám, kterou soupeř proměnil a rozhodl tím zápas ve svůj prospěch. Za tento zápas kluci zaslouží velkou pochvalu, protože bojovali tak jak se má!! Poslední zápas ve skupině byl proti celku ZČE Plzeň ročník 2000, který hraje žákovskou ligu a tak nás čekal další náročný soupeř. Zápas byl opět velice rychlý a hra se přelévala z jedné strany na druhou po několika chybách v obraně jsme sice prohrávali 0:2, ale kluci dokázali svojí bojovností zápas dotáhnout do zasloužené remízy, kdy jednu branku opět vstřelil Roman Zaňka a druhou vyrovnávací vstřelil 10 vteřin před koncem Filip Rais. Skončili jsme ve skupině vzhledem ke skóre poslední, ale i tak byl předvedený výkon dobrý.

V dalším zápase nás čekal celek Přeštic, který skončil v druhé skupině na třetím místě. Tento zápas byl hodně tvrdý a dalo by se říci i celkem vyhrocený. Hra byla rychlá, důrazná a vyrovnaná naši kluci nakonec uhráli po gólech Marka Duchoviče, Romana Zaňky a Filipa Raise remízu 3:3, a jelikož se jednalo o zápas o umístění, došlo na pokutové kopy. Zápas skončil ještě jednou zajímavou věcí, byl odpískán přímí volný kop po chybném rozhrání soupeře, ale rozhodčího nám ho již nenechal zahrát a rovnou se šlo na penalty, a i když náš brankář David Poláček chytil soupeři dvě penalty, tak naši nedokázali tento dobrý výkon golmana zužitkovat a po třech neproměněných penaltách nás čekal poslední zápas o 7 a 8 místo proti celku ZČE Plzeň s kterým jsme ve skupině uhráli remízu. Do posledního zápasu se klukům nastupovalo těžce, ale nakonec v sobě sebrali ještě trochu bojovnosti a opět předvedli perfektní výkon, hra byla vyrovnaná, a i když jsme opět před koncem prohrávali 1:2, kdy první branku vstřelil Ondra Tvaroužek, podařilo se ještě zápas vyrovnat střelou Filipa Raise a zápas tak opět šel do penaltového rozstřelu a asi i díky předešlému neúspěchu se nám opět nepodařilo na penalty vyhrát.

Na závěr bych chtěl všem klukům poděkovat za přístup a předvedený výkon – někteří sice ještě v myšlenkách asi seděli u stromečku se salátem na talíři, ale i tak předvedli dobrý výkon.

Také chci poděkovat všem obětavým rodičům za dopravu, účast a povzbuzování kluků a těším se na zahájení zimní přípravy – začínáme 10.1. od 16.15 hodin v hale.

Všem přeji úspěšný vstup do roku 2012 !!!!

Celý článek | Autor: Martin Rais | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

1987 (1987 hl.)