FK Kema SKALNÁ   -   FK N. ROLE                     3:1  (1:0)

BRANKY: Pěček, Mrázko, Zuber  -  Hnízdil

STŘÍDALI: Vodrážka(Chlup), Melichar(Vaverka), Galla(Dušek)

PŘIPRAVENI: Firbas, Krupička ml.(náhr. brankář)

REALIZAČNÍ TÝM: Lisa J.(zdravotník), Hájek D.(vedoucí), Vakeš P.(trenér)

ABSENCE: Kotek(zranění), Kolařík(?), Bečvář(?), Hůlka(přerušení činnosti - oddech), Valjent(přerušení činnosti - škola), Štěpánek(práce), Baloun(práce), Hejna(?)

První poločas jsme odehráli velmi vlažně,nebál bych se říct, že jsme předvedli takzvaný profesorský výkon. Soupeř měl mírnou uzemní převahu, ale i tak se nedostal ani do jediné vyložené šance. Naopak mi, i přestože nám vázla hra ve středu hřiště jsme měli k vedoucí brance blíže. Jenže přišla 40.minuta a rozhodčí uviděl přidržení domácího hráče v našem pokutovém územím(zákrok se odehrál mimo dosahu balonu a dá se říct, že víc než faul to byla šikovnost domácího hráče a nezkušenost našeho mladého hráče věkem ještě dorostence). Soupeř nabídnutou šanci proměnil a tím vlastně změnil ráz celého utkání. Ještě před odchodem na poločasovou přestávku jsme si vytvořili dvě gólové situace, ale bohužel ani z jedné jsme nedokázali skórovat.

Do druhého poločasu jsme si přinesli větší chuť do hry a hned to bylo na obrazu hry znát. Naše hra konečně začala být důraznější a co je hlavní zlepšili jsme pohyb a začali se tlačit stále čím dál více do koncovky, ale naše zakončení bylo špatné až trestuhodné. Bohužel, když už se zdálo, že vyrovnání je jenom otázkou času, zaúřadoval „pan hlavní arbitr“(náš rodící se samostatný nájezd na brankáře utnul domácí brankář  minimálně „žlutým faulem, akce pokračovala nákopem směrem na naši branku, kde po změnu „pan asistent rozhodčího neviděl jasné postavení mimo hru domácího hráče, akce pokračovala střelou domácího hráče do tyče naší svatyně a vrhnutím našeho brankáře na míč, všichni jsme se domnívali, že série nepřesných(zaujatých) výroků „pánů rozhodčích“ je u konce. Jenže domácí hráč vykopl míč našemu gólmanovi z rukou a nyní už si „pan arbitr“vzpomněl, k čemu si vzal k zápasu píšťalku a s úsměvem na tváři odpískal potvrzení stavu utkání 2 : 0. Musím přiznat, že jak hráče, tak mě a celou naši střídačku tato nespravedlnost a bezmoc totálně vyvedla z míry. Vyústěním, této situace bylo několik žlutých karet pro naše hráče a vykázání mě a vedoucího ze sektoru střídaček. Nicméně jsme zmobilizovali síly a začali jsme soupeře jednoznačně přehrávat, postupem času jsme střídali a stále více jsme zapojovali hráče do ofenzívy, čímž samozřejmě se domácí začali dostávat do nebezpečných brejkových situacích. Přesto jsme se dostali do utkání, kdy jsme využili jednu z našich stále přibývajících šancí a snížili stav utkání na 1 : 2. Bohužel za tohoto stavu jsme nevyužili dvě velké příležitosti na vyrovnání a z následného útoku jsme inkasovali branku na 3 : 1. Aby toho nebylo málo tak jsme v závěru utkání přišli o našeho stopera, kdy hráč fauloval pronikajícího hráče přidržením z boku, ale pan hlavní rozhodčí udělil hráči rovnou červenou kartu a tím nám prakticky distancoval našeho stopera pro velmi důležité zápasy o záchranu(podle zápisu - sražení soupeře ze zadu v jasné gólové situaci). Zápas se poté dohrál v klidu a po závěrečném hvizdu domácí diváci sami ohodnotili toto utkání skandováním „rozhodčí děkujem“ místo obligátního „hoši děkujem“.

K výkonu našeho týmu bych chtěl dodat jenom to, že jsme bohužel začali „šlapat“, až když nám začalo „téci do bot“. Přesto všechno, kdybychom proměnili alespoň čtvrtinu šancí určitě bychom neodjížděli ze Skalné s prázdnou. A k výkonu pánů rozhodčích můžu jenom říct, že když člověk toto zažije, tak mu z toho  je až do breku a přemýšlí jestli mu vůbec toto divadlo režírované pánem rozhodčím stojí za to, aby dál pokračoval v tomto nádherném sportu.

NÁSLEDUJÍCÍ UTKÁNÍ:  Sobota 23. 5. 2009  od 10:00  FK N. ROLE  :  Rotas ROTAVA