Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 16. 02. 2015

FK NOVÁ ROLE   FK SPARTAK CHODOV        1 : 2  (1 : 0)

Hájek L.                               Živanovič M.

STŘÍDALI:  Ludvík R.

REALIZAČNÍ TÝM: Lehečka J. (trenér), Slíž L. (vedoucí mužstva)

KOMENTÁŘ:

K druhému utkání zimního turnaje jsme uplynulou sobotu nastoupili proti silnému mužstvu Chodova, aktuálně prvnímu celku naší soutěže. Jelikož opět marodka a pracovní povinnosti některých hráčů stále decimují naše řady, povolali jsme "do zbroje" Kubu Vodrážku, jež z našeho mužstva v létě zamířil k západním sousedům do SRN.

V deváté minutě se v první příležitosti utkání ocitl Míra Živanovič, který obdržel přesnou přihrávku od dirigenta Kuby Vodrážky, ale ve vyložené šanci ani na dvakrát nedokázal překonat brankáře Chodova Skalického. V 18. minutě si na další lahůdkový pas Kuby Vodrážky naběhl Petr Florián, jeho hlavička však cestu do hostující sítě nenašla. Co se nepovedlo v předchozích minutách, zrealizovali hráči FKNR ve 29. minutě. Lukáš Hájek z pozice levého obránce předvedl náběh do pokutového území Chodova, zpracoval si centr Kuby Vodrážky
a na dvakrát procpal míč do sítě –
1 : 0.

Další šance se urodila v 34. minutě, Míra Živanovič však levou nohou trefil ze sedmi metrů místo, kde číhal Chodovský gólman. Spravedlivě lze říci, že jsme v prvním poločase byli na hřišti lepším mužstvem, resp. jsme si vytvořili několik příležitostí ke skórování, oproti tomu soupeř neohrozil prostor branky FKNR ani jedním pokusem.

První, na bránu směřující střelecký pokus Chodova však přinesl vyrovnání. Hosté zahrávali standardní situaci z ideální pozice a Chodovský stoper přesně zužitkoval nepříliš šťastného postavení našeho mladého brankaře Poláčka a ranou k levé tyči srovnal na – 1 : 1.

Jak to někdy bývá, vstřelená branka nalila čerstvou krev do žil hostujícího celku a ten z momentální herní převahy dokázal vytěžit v 78. minutě vítěznou branku, kterou si povedenou střelou pod břevno připsal hrající trenér Chodova Jakub Smolka – 1 : 2.

Nutno podoktnout, že šlo o druhé a poslední přímé ohrožení naší branky, ale jak to tak bývá, štěstí přeje připraveným a na šance se nevyhrává. Celkově šlo o vcelku vyrovnané utkání, kdy jsme v prvním poločase byli lepším mužstvem a v druhém zase byli lepší hosté.

FOTO Z UTKÁNÍ ZDE

Příští sobotu 21. 2. 2015 od 13:30 hod. odehrajeme třetí utkání turnaje proti domácímu FK Ostrov. Sraz na utkání je ve 12:05 u Klubovny FK!