Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 26. 01. 2015

FK Nová Role   FK Stará Chodovská             3 : 2 (1 : 0)

BRANKY FKNR:  Hnízdil Lukáš, Hájek Daniel, Vaverka Jaroslav

Živanovič M.      Hájek D. (K)

STŘÍDALI:  Čižmár J., Křehlík M.

REALIZAČNÍ TÝM: Lehečka J. (trenér), Slíž L. (asistent)

Komentář:

V prvním utkání roku 2015 jsme v sobotu 24.01.2015 od 12.00 hod. poměřili síly se soupeřem ze Staré Chodovské, hrajícím 1.B třídu Karlovarského kraje. Šlo o utkání, do něhož jsme nastoupili z plné přípravy a ve značně kombinované sestavě, způsobené zdravotními problémy či pracovními povinnostmi některých hráčů. Od začátku bylo vidět, že obě mužstva nedávno započala zimní přípravu a tak šlo o bojovnou bitvu, nežli o pohledný fotbal. Mužstvo FKNR se brzy ujalo vedení, když si v 5. minutě utkání na přesný a dostatečně prudký rohový kop Petra Budiny naskočil u zadní tyče Lukáš Hnízdil a nekompromisně rozvlnil síť branky soupeře - 1 : 0. V následujícím průběhu prvního poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, v obou pokutových územích bylo několik zajímavých příležitostí, avšak dá se říct, že soupeř byl v prvním poločase na hřišti tím lepším mužstvem. V 56. minutě utkání soupeř podnikl rychlou akci po pravém křídle, následoval prudký centr před naši branku, kde si obránci FKNR dostatečně nepohlídali útočníka soupeře, který pohodlně vyrovnal na 1 : 1. Zhruba po dvou minutách přišla odpověď, kdy „kapitán“ Dan Hájek vyhrál osobní souboj se svým hlídačem, postupoval z pravé strany osamocen na branku Staré Chodovské a zkušeně podél vyběhnuvšího gólmana vstřelil branku na 2 : 1. O další tři minuty déle, v 61. minutě utkání, předvedli hráči FK NR nejpohlednější akci zápasu – Petr Budina získal míč na vlastní polovině, přesným pasem našel nabíhajícího Lukáše Hájka, který mohl zakončovat sám, avšak křižným pasem ještě vyhledal na druhé straně pokutového území naběhnuvšího Jardu Vaverku, pro něhož již nebyl problém skórovat do odkryté branky 3 : 1. A o další tři minuty, tj. v 64. minutě utkání, hosté snížili, když Honza Latislav neudržel nepříliš prudkou střelu soupeře z hranice pokutového území a dobíhající útočník skóroval do prázdné branky - 3 : 2. V následujícím průběhu utkání ještě obě mužstva několikrát nebezpečně zahrozila, avšak změna skóre již zůstalo nezměněno.

Další utkání zimní přípravy odehraje naše mužstvo již tuto sobotu 31. 1. 2015 v 13:30 s TJ Děpoltovice na UMT v Ostrově. Odjezd na utkání ve 12:15 hod od Klubovny.