PRVNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ JARA VÍTĚZNĚ. FKNR - ROTAVA 2:1

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 07. 04. 2014DATUM UTKÁNÍ: 5.  4. 2014 sobota od 14:00 hod.                         

FK N. ROLE      TJ ROTAS  ROTAVA            2 : 1       (2 : 0) 

BRANKY FKNR:  24. – Vodrážka J.,  25. –Janda J. 

 ČK:

ŽK:  33.  -  Hopf M., 70.   Chlup T.

ROZHODČÍ:  Fiala Petr,  Godža Ladislav,  Nehasil Lukáš  

SESTAVA:                                                                       1 Latislav J. 

                                 4 Křehlík M.             5 Kabele M.            7 Karlík M.          2 Hopf M. 

                    6 Hájek L.                             8 Vodrážka J.                      9 Červík T.(K)                      3 Rosenberg

                                                             J. 10 Chlup T.                            11 Janda J.  

STŘÍDALI: 45. – Skopový V. (Hopf M), 68. – Vaverka J. (Karlík M.), 71. – Švachula Š. (Janda J.), 80. - Nitsch V. (Křehlík M.)

REALIZAČNÍ TÝM: Lehečka J. (trenér), Slíž L. (asistent), Hájek D. (vedoucí týmu) 

I.POLOČAS

8. min.:         Novorolský expres Tomáš Chlup se v první zápasové příležitosti řítil, stíhán soupeřovým obráncem, na brankáře Rotavy,
na hranici pokutového území však došlo k lehkému kontaktu, po kterém se Tomáš poroučel k zemi. Rozhodčí utkání nejprve ukázal rezolutně na značku pokutového kopu, po konzultaci s asistentem však nařídil přímý kop. Jeho exekuce z luxusní pozice se ujal Martin Kabele, však nezamířil přesně.

17. min.:        V první příležitosti soupeře se dobře uvolnil hráč s číslem 8, jeho zakončení levou nohou se však mezi tři tyče Novorolské bány nevešlo.

18. min.:       Novorolský kapitán Tomáš Červík zakončoval osamocen před brankou soupeře, lehce přehodil brankáře, bohužel jeho zakončení stihl z brankové čáry vykopnout dobíhající obránce.

24. min.:       Zhruba dva metry za pokutovým územím Rotavy se do odraženého balonu opřel Kuba Vodrážka, „propálil“ shluk těl stojících před sebou a přesně trefil prostor u vzdálenější tyče soupeřovy branky – 1 : 0.

25. min.:       Téměř ihned po rozehrání vyrobil soupeř kiks, pravý obránce nepovedenou zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Honzu Jandu a ten s proměněním samostatného úniku neměl sebemenší problém – 1 : 0.

32. min.:       Soupeřův hráč s číslem 8 se řítil po chybě Novorolské obrany sám na Honzu Latislava, který jeho střelu bravurním zákrokem vytěsnil na rohový kop. 

 II.POLOČAS

49. min.:      Přes dobrý výkon v prvním poločase, kdy jsme byli lepším mužstvem, jsme si dokázali hned v úvodu druhé půle zkomplikovat situaci. Soupeř zahrával rohový kop, na prudký centr Honza Latislav ve výběhu nedosáhl a míč bohužel trefil za ním stojícího Martina Kabeleho, který si bohužel připsal ukázkovou vlastní branku – 2 : 1.

55. min.:       Hráči Rotavy, povzbuzeni kontaktním gólem, ožili a dokázali si vytvořit několik příležitostí. V té největší opět aktivně hrající útočník č. 8 nedokázal zužitkovat zpětnou přihrávku a netrefil odkrytou branku Nové Role.

69. min.:      Tomáš Chlup prudce rozehraným kopem od rohového praporku trefil tyč soupeřovy branky, k odraženému balonu se jako první dostal Honza Janda, který však nedokázal zkrotit míč a přestřelil zcela odkrytou soupeřovu bránu.

80. min.:      Do dobré příležitosti se propracoval střídající Štěpán Švachula, který převzal přihrávku na hranici ofsajdového postavení, postupoval zcela sám na soupeřova brankaře, avšak i když jej obloučkem překonal, netrefil brankový prostor. Dobíhající Kuba Vodrážka následně skluzem z velkého úhlu rovněž neskóroval.

90. min.:      Poslední příležitost vytvořili Tomáš Chlup a Lukáš Hájek pro Štěpána Švachulu, jemuž avšak hostující gólman nedovolil poprvé skórovat v dresu Nové Role.  

FOTKY Z UTKÁNÍ JSOU ZDE

Slovo trenéra:      V sobotu jsme přivítali starého známého soupeře, a to mužstvo Rotavy. O tomto soupeři je známo, že disponuje vysokými a důraznými hráči, proti kterým nikoho nečeká jednoduché utkání. Rovněž bylo známo, že se soupeři povedl vstup do jarní části soutěže, kdy v uplynulých dvou utkání získal plný počet bodů. Je třeba zmínit, že jsme si s předzápasovými prognózami poradili dobře a byli lepším mužstvem, kdy jsme si dokázali připravit několik velmi slibných příležitostí. Bohužel, jejich proměňování je naše stálá bolest, ale předvedený výkon snad ukázal cestu k úspěšnému zvládnutí následujících bojů.  

Následující utkání sehrajeme opět na domácí půdě:  FK NOVÁ ROLE  -  OLYMPIE HROZNĚTÍN  sobota 12. 4. 2014 od 16:30