KYNŠPERK,Z POHLEDU HOSTŮ

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 01. 09. 2013

Velmi důležité a kvalitní utkání s dobrým koncem pro naše mužstvo jsme odehráli na hřišti jednoho z největších favoritů soutěže v Nové Roli. Hrálo se hodně tvrdě a někdy na hranici únosnosti. Hlavní rozhodčí svými výroky občas nepřispěl k normálnímu průběhu hry a podle toho to také na hřišti vypadalo. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli 1-3 a odvezli si tři body. V naší brance se poprvé představil Lukáš Kocourek, kterého jsme získali na střídavý start s Baníku Sokolov. O naše branky se postaral Daniel Packert, Radek Panajotov a z penalty Martin Lhota. Za domácí se trefil Tomáš Červík.

V 6. minutě dostal žlutou kartu Lukáš Kocourek, který v souboji o míč mimo vápno fauloval Lukáše Hájka. Následný přímý kop poslal Jakub Vodrážka do dobře postavené zdi. V 9. minutě střílel Tomáš Červík, ale jeho střelu zblokoval Jindřich Svůra na rohový kop. V 11. minutě si jej zopakovali, ale hlavička Tomáše Červíka šla vedle branky. O minutu později dobře centroval Stanislav Marek do vápna Nové Role, z první střílel Libor Nováček, ale domácí gólman Jan Latislav jeho pokus vyrazil. Následná dorážka Daniela Packerta šla vysoko na jeho branku. Ve 14. minutě hlavičkoval agilní Tomáš Červík, ale Lukáš Kocourek si poradil. V 16. minutě se dostal do šance Radek Panajotov. To ze strany opět centroval Stanislav Marek a Panajotov hlavou již překonal domácího gólmana, jenže míč z brankové čáry vykopl doběhnuvší Roman Chlup. Ve 20. minutě byl v šanci Libor Nováček, ale zvolil příhru na Martina Lhotu, jehož střelu zablokoval Martin Hopf. Měli jsme možnost zahrávat dva rohové kopy po sobě. Při druhém, ve 21. minutě nastal zmatek před brankou Nové Role, odražený míč se dostal k Danielu Packertovi, kterému se podařilo prostřelit jak obranu, tak i Jana Latislava 0-1. Ve 23. minutě svedl neúspěšný souboj o míč Jindřich Svůra s domácím Michaelem Karlíkem. ten šel na Lukáše Kocourka, ale jeho prudkou střelu stačil vyrazit a poté míč odkopl Daniel Packert. Ve 25. minutě dostal přesnou přihrávku do rozestoupené obrany David Friedl. Toho stíhal Jan Kardoš a zabránil mu v lepší střele. Tu nakonec Lukáš Kocourek bezpečně pokryl. Ve 33. minutě střílel z dálky a nepřesně Tomáš Chlup. Ve 38. minutě musel vystřídat Jan Kardoš, toho nahradil Miroslav Bobčík. Ve 40. minutě zahrával přímý kop Jakub Vodrážka, ale ani on neměl přesnou mušku. Ve 44. minutě dostal Tomáš Chlup žlutou kartu za komentář vůči rozhodčímu.

V úvodních minutách druhé půle se domácí marně snažili více zatlačit naše mužstvo do defenzivy. Občas se jim to sice povedlo, ale tlaku jsme odolali. Až v 55. minutě vystřelil z dálky Vlastimil Pečinka, ale mířil hodně špatně. V 57. minutě zaútočili domácí. Po ose Michael Karlík, David Friedl a Tomáš Chlup se nakonec míč dostal opět k Davidu Friedlovi, který vystřelil, ale naše obrana míč srazila na roh. Po něm pálil nebezpečně Tomáš Chlup, Lukáš Kocourek míč vyrazil a po několika odrazech se dostal k Lukáši Hnízdilovi. Ten stál, ale v ofsajdu a tak jeho dorážka do branky nebyla uznána. V 60. minutě dostal žlutou kartu Radek Panajotov, za faul na Jakuba Vodrážku. V 61. minutě založil útok Miroslav Bobčík příhrou na Radka Panajotova. Jeden z bránicích hráčů míč zachytil, ale špatně jej rozehrál a Libor Nováček předběhl dalšího obránce, otočil se kolem něj a nahrál do volného prostoru kam nabíhal Radek Panajotov. Ten nakonec nezaváhal a po zemi k tyči upravil na 0-2. O chvíli později střílel Martin Lhota z první, ale střela mu nesedla a Jan Latislav si s jeho střelou poradil. V 64. minutě střídali domácí. Martina Hopfa nahradil Václav Skopový. Hned v další minutě domácí rozehráli tak rychle, že ani rohodčí nestačil postřehnout, že míč ani nestál. Jakub Vodrážka ho posunul na Tomáše Chlupa, který přihrával křížem přes vápno na Tomáše Červíka, který míč dopravil do odkryté branky 1-2. Ještě se nerozehrálo a domácí mužstvo sáhlo opět ke střídání. Ze hřiště odešel Michael Karlík, kterého nahradil Jaroslav Vaverka. V 70. minutě vyslal slabší střelu na domácího gólmana Daniel Packert se kterou neměl velkou práci. V 72. minutě byl střídán právě Daniel Packert, toho nahradil František Hanzlíček. V 75. minutě byl střídán domácí Michal Křehlík, na hřiště se dostal Ladislav Nitsch. V 76. minutě se uvolnil Martin Lhota přes Tomáše Červíka, zacentroval před branku, kde byl Radek Panajotov. Jeho pokus o lob skončil kousek nad brankou. V 79. minutě se dostal k míči Stanislav Marek. Dobrým pohybem se uvolnil a našel si lepší střeleckou pozici. Jeho tvdrou střelu vytáhl gólman Jan Latislav na tyč, ale po odrazu se dostal k míči Libor Nováček a byl ve vápně faulován. Hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten "panenkovsky" proměnil Martin Lhota a upravil na 1-3. V 80. minutě odešel ze hřiště Jakub Marek, toho vystřídal Michael Carda. V 82. minutě pěkně vystřelil Libor Nováček a domácí gólman vyrazil míč do bezpečí. V 85. minutě střídal domácí tým. Ze hřiště odešel Lukáš Hájek, toho nahradil Miroslav Živanovič. V 87. minutě se dostal do hry Pavel Lisý, když vystřídal Radka Panajotova. V 89. miutě zahrával přímý kop Stanislav Marek s Vlastimilem Pečinkou, ale k pořádné střele se ani jeden nedostal.

Branky: Červík Tomáš - Packert Daniel, Panajotov Radek, Lhota Martin;

Rozhodčí: Hodač Petr, Bušek Josef, Kroupa Jiří; Delegát: Štěrba Václav;

Diváků: 50

Sestava Nová Role: J.Latislav - M.Hopf (64´V.Skopový), M.Karlík (66´J.Vaverka), M.Křehlík (75´T.Košťál), L.Hájek (85´M.Živanovič), R.Chlup, L.Hnízdil, J.Vodrážka, T.Červík, T.Chlup, D.Friedl(75. Nitsch)

Sestava Kynšperk: L.Kocourek - V.Toth, V.Pečinka, J.Kardoš (38´M.Bobčík), J.Svůra, M.Lhota, J.Marek (80´M.Carda), D.Packert (72´F.Hanzlíček), S.Marek, L.Nováček, R.Panajotov (87´P.Lisý)