STATISTIKA A ZAJÍMAVOSTI JARO 2013

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 17. 06. 2013

ZAJÍMAVOSTI-JARO 2013

POLOČASY-STATISTIKA: I.POLOČAS-CELKOVĚ:     12        8-2-2            26 bodů          15:4

DOMA:        7        5-2-0             17 bodů           7:1

VENKU:        5        3-0-2               9 bodů           8:3

II.POLOČAS-CELKOVĚ:     12        4-4-4             16 bodů         12:13

DOMA:       7        2-2-3               8 bodů           6:10

VENKU:       5         2-2-1              8 bodů            6:3

Zajímavostí je bilance prvních a druhých poločasů, kdy jsme v podzimní části kralovali ve druhých poločasech, kdež to na jaře máme lepší bilanci v první půli.

VSTŘELENÉ BRANKY:Nastříleli jsme celkově 27 branek/12 utkání (2.25 gólů na utkání),v domácím prostředí jsme 13 krát/7 rozvlnili síť soupeře (1,85 gólů na utkání),na hřištích soupeřů jsme byli 14 krát/5 úspěšný (2.8 gólů na utkání).V jarní části jsme v tabulce produktivity obsadili páté místo.

INKASOVANÉ BRANKY:Celkem jsme obdrželi 17 gólů/12 (1.42 branek na utkání),v domácím prostředí jsme lovili mičudu ze své sítě 11 krát/7 (1.57 branek na utkání) a na hřištích soupeře jsme inkasovali 6 krát/5 (1.2 branek na utkání).V jarní části 1.A. třídy jsme měli třetí nejlepší obranu.

ČERVENÉ KARTY: V jarní části jsme viděli třikrát nepříjemnou kartu červené barvy a to jednou přímo (Honza Latislav) a dva krát po dvou žlutých kartách (Roman Chlup a Tomáš Červík),což znamená že jsme dohrávali o deseti každé čtvrté utkání.

ŽLUTÉ KARTY:Ve dvanácti utkáních jsme byli dvacet osm krát napomínáni žlutou kartou, což činní 2,33 karty na utkání což není tak hrozné, ale mohlo by to být lepší. Na této bilance se obdržených karet se podílelo deset hráčů, včele tohoto nepopulárního žebříčku jsou “stálice“ Tomáš Chlup a Marek Palivec.

5-Chlup Tomáš, Palivec Marek

4- Červík Tomáš, Chlup Roman

3-Vodrážka Jakub

2-Hájek Lukáš, Skopový Václav

1- Hopf Martin, Vaverka Jaroslav, Hnízdil Lukáš

PENALTY: Kopali jsme tři pokutové kopy, dvakrát byl úspěšným exekutorem Tomáš Chlup, naopak Martin Hopf svou penaltovou šanci promarnil-trefil pouze břevno.

BRANKÁŘI:V jarní části se v utkání točila vyrovnaná dvojce brankářů Honza Latislav a Standa Krupička ml., kdy pouze v jednom utkání musel Stáňa nahradit Honzu (po vyloučení v utkání se Skalnou).

JAN LATISLAV                       5 utkání, 6 branek , průměr na utkání - 1,2 %

STANDA KRUPIČKA ml.      8 utkání, 11 branek, průměr na utkání - 1,37 %

Prakticky vyrovnaná bilance obou gólmanů, kdy se na Stáňovo trošku horším průměru projevil nešťastně nebo spíš bídně zvládnutý druhý poločas v posledním utkání s Kynšperkem.Oba brankáři byli určitě v jarní části sezóny oporou týmu.

STŘELCI:V jarní části jsme nastříleli 27 branek což činní průměr na utkání 2,25 % a podílelo se na tom osm střelců. Přestože toto číslo (průměr branek na utkání není úplně špatné, tak kdybychom proměnili aspoň polovinu našich zahozených sto procentních šancí, tak by byl průměr na utkání minimálně dva krát větší. Menší raritou jsou dva hattricky Jardy Vaverky (Dalovice) a Marka Palivce (Habartov).

8- Palivec Marek

4- Chlup Tomáš

3- Vaverka Jaroslav, Červík Tomáš, Vodrážka Jakub

2- Hájek Lukáš, Hnízdil Lukáš, Valta Tomáš

ODEHRANÁ UTKÁNÍ:V podzimní části sezóny aspoň jednou zasáhlo do mistrovskému utkání 21 hráčů, vlastně stejný počet jako na podzim, kdy “podzimní “ trojici Petr Špička, Tomáš Bauer a Tomáš Dittrich na jaře vystřídala trojice “noviců“ Honza Latislav, Míra Živanovič a Míša Karlík.

12- Červík Tomáš, Chlup Tomáš, Valta Tomáš ,Hnízdil Lukáš ,Vodrážka Jakub

11-Hopf Martin ,Palivec Marek, Hájek Lukáš

10- Skopový Václav ,Nitsch Vladimír

8-Chlup Roman, Krupička Stanislav ml.,Živanovič Miroslav

7- Vaverka Jaroslav, Křehlík Michal

5-Latislav Jan

3-Karlík Michael, Krupička Stanislav st.

2- Štěpánek Karel, Baloun Jiří

1- Košťál Tomáš

Dále ještě byli hráči připraveni utkání, ale do samotného zápasového klání přímo nezasáhli:

3- Krupička Stanislav ml.,Živanovič Miroslav

1-Chlup Roman, Křehlík Michal, Skopový Václav ,Baloun Jirka

JARNÍ TABULKY JARO 2012

utkání          výhry    remízy   prohry                skóre             body

1.OLYMPIE BŘEZOVÁ         12                 11           1             0                        52:10              34

2.FK NEJDEK                         12                 11           1             0                         47:9                34

3.FK N.ROLE                          12                   7           0             5                         27:17              21

4.ROTAS ROTAVA                12                  6            2             4                         30:30              20

5.KEMA SKALNÁ                   12                  5            3             4                         19:18              18

6.SLAVOJ KYNŠPERK          12                  5            3             4                         31:35              18

7.SOKOL ÚTVINA                  12                  5            1             6                         23:27              16

8.DOLNÍ RYCHNOV               12                  5            0             7                        19:26               15

9.LOKOMOTIVA K.V.            12                  4            3             5                        21:30               15

10.SOKOL LIPOVÁ                12                  3            4             5                        18:24               13

11.TJ LOKET                            12                   3           3             6                         13:18              12

12.BANÍK HABARTOV          12                  2            3             7                        20:34                9

13. ČECHIE DALOVICE         12                   0           1           11                         9:44                 1

HODNOCENÍ JARNÍ ČÁSTI SOUTĚŽE

Jarní část soutěže se nám vcelku povedla, i když samozřejmě jsme střídali slabší a lepší momenty, určitě se na utkáních projevovala neustálá změna v obranné čtveřici ,kdy jsme prakticky celé jaro odehráli bez dvou tradičních stoperů Petra Špičky a Jirky Balouna a nebýt pomoci zkušených “veteránů“ Standy Krupičky st. a Romana Chlupa (Děkujem !),tak bychom asi měli mnohem větší problémy. Druhý problém a asi vážnější nastal v útočné fázi, kdy jsme si v jarní části sezóny dokázali připravit neskutečné množství brankových příležitostí, ale to co jsme dokázali na jaře zahodit to si opravdu nepamatuji. Nejlepší momenty jara z mého pohledu: v pohodě zvládnuté utkání v Habartově, první poločas v Dalovicích, výborné utkání i přes prohru jsme odehráli doma s Nejdkem a určitě nejlepší výkon jsme podali ve druhé půli s Lokomotivou K.Vary, kde když nebudu počítat spálené šance, tak herně výkon ve druhé půli neměl chybu (skoro).Naopak nejhorší momenty jara opět z mého pohledu: slabý první poločas na lokádě, i přes výhru špatný výkon v domácím utkání s Útvinou a samozřejmě druhý poločas s Kynšperkem, který byl do slova katastrofálním. Přesto jsem s umístěním na třetím místě tabulky celkem spokojený ,bohužel na boj o postup jsme tentokrát neměli ,protože týmy Březové a Nejdku mají trochu jiný kádr (početný a vyvážený ,prakticky si koupí koho chtějí), náš tým je sice schopný se s těmito soupeři v utkání měřit ,ale bohužel pokud chceme na postup musíme vyrovnané výkony podávat každé kolo a u nás těch výpadků bylo příliš, ale na druhou stranu vidím ,že náš tým pokud se nám ho podaří udržet po hromadě a vhodně doplnit svou kvalitu má a pokud budeme pracovat (trénovat) ,nic není nemožné.