N.ROLE-NEJDEK (Z POHLEDU SOUPEŘE)

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 07. 04. 2013

FK Nová Role - FKN "A" 0:2 (0:0)

Sestava:                                                                     Hudec

Mandous         Myslivec         Draxal         Rutrle F. (Rutrle J.)

Šamberger (Černý Marek)       Černý Martin      Fassel            Jílek

Falatek (Sulák)

Kliment

Připraven:Pohan (NB),Sojka

Realiz.tým: Šinovský, Krejčí, Hudec, Licek

První ostrý zápas nejdeckého "A" týmu měl hned několik taháků. Hrálo se regionální derby, utkali se vítězové dvou zimních turnajů, Nová Role vyhrála ten ostrovský, FK Nejdek zase ten sokolovský. Nová Role hrála již své třetí jarní utkání, první dvě kola těsně a možná i smolně prohrála. Proto o motivaci domácích nebylo pochyb. Naopak nejdečtí první dvě kola nehráli kvůli nezpůsobilým terénům a na přírodní trávu se nejdečtí dostali poprvé po pěti měsících. Úvod zápasu nachytal nejdecké v tempu přípravných zápasů, navíc na přírodní trávě nejdecké míč neposlouchal tak, jak tomu bylo na umělých trávnících (trávník byl na dané počasí přesto připraven velmi slušně). Nová Role hrála s maximálním nasazením a bojovností. Jejich šance byly relativně jednoduše připravené, přesný dlouhý míč na nabíhající útočníky. Tato taktika byla úspěšná, takže zatímco nejdečtí drželi častěji míč na kopačkách, Nová Role byla neustále nebezpečná. Narážela ale na výborného Kubu Hudce v brance Nejdku, který předvedl výborný výkon. Nejdeckým se podařilo zápas zlomit v posledních 20minutách, kdy po břevnu Filipa Rutrleho, dorážce Lukáše Klimenta do tyčky, uklízel Jirka Falatek do prázdné branky. V nastaveném čase se pak prosadil Lukáš Kliment, jehož tečovaná branka skončila za zády domácího brankáře. Utkání bylo hrané ve slušném tempu, se spoustou tvrdých, ale férově vedených soubojů. V nejdeckých barvách se dařilo Kájovi Fasselovi, "Ferimu" Jílkovi a v dobrém světle se představil i střídající "Pišta" Sulák. Několik hráčů si ze zápasu odneslo zranění, proto příští týden, kdy "A" tým opět nehraje, můžeme využít k zacelení ztrát. Poděkování patří divákům z Nejdku, kteří si v nepříjemně sychravém počasí našli cestu na hostující zápas.