NEJDEK:ZASLOUŽENÁ PROHRA

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 09. 09. 2012DATUM UTKÁNÍ: 8.9 2012 sobota 17:00

 

     FK NEJDEK-FK N.ROLE 1:0 (1:0)

 

BRANKY:30.Falatek

ČK: Košťál (N.R.) -2 * ŽK-54.(držení) a 90.(taktický faul)

ŽK:  ?-32.Vaverka (faul),62.Palivec (držení),64.Hopf (držení),71.Hnízdil (vzájemná potyčka s protihráčem),75.Červík (diskuse se sudím),88.T.Chlup (údajně nasimulovaná penalta)

ROZHODČÍ: Lego-Duda,Konig (Tomášek)

 

SESTAVA:                                                1 Krupička ml.

 

                                      2 Hopf         6 Špička       9 Červík         7 Hnízdil (K)

 

                                  8 Valta       4 Palivec       5 Jak.Vodrážka        3 L.Hájek

 

                                                     11 Jar.Vaverka               10 T.Chlup

 

STŘÍDALI:37.min.-15 Košťál (Jar.Vaverka),75.min.- 14 Nitsch (Valta),85.min-13 Skopový (Hopf)

PŘIPRAVENI: 21 Dittrich (NB), 12 Krupička st.

REALIZAČNÍ TÝM: Vakeš P.(trenér),Hájek D.(vedoucí týmu),Lisa Jiří (masér+zdravotník)

 

I.POLOČAS

17.MIN.:Jarda Vaverka dobře vybojoval míč na soupeřově polovici,kdy se nám naskytla výhodná situace dvou našich hráčů na jediného obránce hostů pár metrů před hranicí velkého vápna domácího týmu,ale Jarda místo toho,aby s míčem u nohy zvolil samostatný průnik,či přihrál ve velice dobrém náběhu kolegovi Tomáši Chlupovi,tak se rozhodl k zakončení střelou asi z dvaceti metrů,kdy střela neměla patřičný důraz ani směr a stálice v domácí brance gólman Hudec bez problému střelu zneškodnil.

30.MIN.:Naše pasivita i hluboké zatažení před vlastní vápno a naopak aktivní hra domácího celku přinesla úvodní branku utkání,kdy po celkem nevinné akci před hranicí našeho velkého vápna F.Rutrle poslal centr před naší branku,kde si na něj zcela osamocen naskočil domácí špílmachr Falatek,kdy jeho zakončení hlavou na delší tyč (horní roh naší branky) bylo velice přesné-1:0.

40.MIN.:Těsně před poločasovou přestávkou se po dobré brejkové akci dostal s míčem u nohy do velkého vápna soupeře Tomáš Chlup,kde byl sražen,pan rozhodčí Lego sice odpískal pokutový kop,ale poté na pokyn svého asistenta Koniga pro údajné postavení mimo hru penaltu odvolal.

 

II.POLOČAS

55.MIN.:Po rychlém protiútoku nejdeckého celku se k míči dostal na hranici velkého vápna domácí kapitán Draxal,ale v obrovské šanci zklamal,kdy jeho zakončení lobem Standa Krupička ml. dobrým zákrokem zlikvidoval.

59.MIN.:Další velkou příležitost ke zvýšení svého náskoku měl domácí tým po pěkné křídelní akci,kdy Černý poslal přízemní centr před naší branku,který prošel až na zadní tyč,kde byl zcela osamocený Šamberger,ale jeho zakončení by se spíše hodilo na rugby než na fotbal. 66.MIN.:Neuběhlo ani deset minut od velké “tutovky“ domácích a nejdecký tým si vytvořil další gólovou příležitost,kdy po střele Bachratého Standa v naší brance předvedl další bravurní zákrok.

78.MIN.:Po dobře kopnutém trestném kopu z kopaček zkušeného Myslivce náš gólman předvedl další výborný zákrok,kdy míč putující na vzdálenější horní roh naší svatyně vyrazil akrobatickým zákrokem na rohový kop.

79.MIN.:O minutu později se po rohovém kopu míč odrazil k jednomu z domácích borců a ten tvrdým projektilem rozhýbal naší brankovou konstrukci,kdy jeho střela trefila přesně spojnici břevna a tyče a poté se odrazila do autu.

88.MIN.:V hektickém závěru utkání se po jednom z našich mála výpadů k soupeřově brance prodral s míčem u nohy Tomáš Chlup do velkého vápna ,byl přidržen,padl na zem,následoval hvizd hlavního arbitra,ale místo odpískání pokutového kopu,dostal Tomáš žlutou kartu za simulování.

90.MIN.:Při pokusu o vyrovnání v závěrečných minutách a hlavně uhnutí Marka Palivce ze souboje o odražený balón (?), Tomáš Košťál zabrzdil rodící se šanci taktickým faulem,kdy logicky nemohlo následovat nic jiného než napomenutí žlutým kartónkem a jelikož už tuto barvu viděl od hlavního rozhodčího Lega po druhé,tak šel do sprch o trochu dříve.

 

                                                      Na horké půdě soupeře a před velice slušnou diváckou kulisou jsme podali velmi slabý výkon,kdy nás soupeř přehrál po všech stránkách a hlavně u obou týmu byl vidět obrovský rozdíl v nasazení,důrazu a hlavně chuti do fotbalu.Přestože soupeř nám mohl vstřelit minimálně pět branek a náš tým byl až na pár ojedinělých akcích v ofenzívě sterilní,měli jsme v utkání kopat minimálně jednu penaltu a hlavně ta před koncem utkání by byla klíčová,ale pan rozhodčí se asi rozhodl,že si bod s utkání nezasloužíme (což je bohužel pravda,ale fotbal se hraje na góly..).Soupeři k zasloužené výhře gratuluji a nám snad tato fotbalová facka (zejména prohra po velmi špatném herním projevu) pomůže a doufám,že na jaře soupeři v našem prostředí porážku vrátíme a hlavně se musíme soustředit na další utkání a pokusit se hned v dalším domácím utkáním s Habartovem urvat tři body.

                                                                                                                                                 Trenér P.Vakeš

 

NÁSLEDUJÍCÍ UTKÁNÍ:15.9.sobota 16:30 N.ROLE-HABARTOV