ROTAVA:DOKONALÝ OBRAT

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 06. 05. 2012DATUM UTKÁNÍ:5.5.2012 sobota 17:00 22.kolo (hrané 20.)

 

                      FK N.ROLE-TJ ROTAS ROTAVA 4:2 (1:1)

 

BRANKY:35.Jandora,46.Vázler-42.,82. a 89. T.Chlup,80.Červík

ČK: 0-0                 ŽK: 57.Hopf,57.T.Chlup,59.Špička,88.Skopový-?

ROZHODČÍ:Barczi-Šuma,Vasilko (Skála)

 

SESTAVA:                                                       1 Krupička ml.

 

                              2 Hopf                 8 Baloun(K)                 6 Špička                5 Krupička st.

 

                                     4 Karlík                 11 Hájek L.             9 Červík               3 Nitsch

 

                                                        7 Hnízdil                                   10 T.Chlup

 

STŘÍDALI: 60.min- 14 Štěpánek (Krupička st.),60.min.-15 Valta (Karlík),72.min.-12 Dušek (Nitsch),83.min.-13 Skopový (L.Hájek)

REALIZAČNÍ TÝM: Vakeš P.(trenér),Hájek D.(vedoucí týmu),Lysa Jiří (masér+zdravotník)

 

ABSENCE:Vaverka (zranění), Palivec (dlouhodobé zranění), Chlup R. (jiná aktivita),Ficík (dlouhodobé zranění), Ludvík (kádr.rezerva)

 

I.POLOČAS

7.MIN.:Po obrovské chybě stopera Špičky se řítil sám na branku hostující M. Vázler,který naštěstí pro naše barvy místo střeleckého zakončení v dobré pozici zvolil přihrávku,která adresáta nenašla.

35.MIN.:Hosté kopali trestný kop,kterým se po chybě našeho brankáře (zařval„mám“,ale neměl) dostali laciným gólem Jandory do vedení-0:1.

42.MIN.:Hostujícího Hesouna obral o míč L.Hájek,který vysunul dobrou kolmicí do velkého vápna T.Chlupa,který sice balón nezpracoval ideálně,ale přesto se dokázal uvolnit a prostřelit hostujícího brankáře Baža-1:1.

 

II.POLOČAS

46.MIN.:Rotavský stoper poslal míč z trestného kopu nákopem do vápna,kde jeho spoluhráč Jandora před Červíkem prodloužil hlavou balón do našeho vápna,kde po zaváhaní našich hráčů a šťastném odrazu dal Vázler branku-1:2.

76.MIN.:Střídající Dušek přesným dlouhým křížným pasem našel ve vápně soupeře zcela volného T.Chlupa,který ale ideálně nezpracoval a střelou na dlouhou nohu branku trefit nedokázal.

78.MIN.:Další střídající hráč Štěpánek vyslal dobrý projektil pár metrů za hranicí velkého vápna,ale jeho povedenému pokusu přece jenom pár centimetrů scházelo.

79.MIN.:Rozhodující moment utkání přišel,kdy se rotavský Havel dostal do obrovské šance,ale brankář Krupička ml. nás výborným zákrokem podržel,když samostatný nájezd už zmiňovaného hráče včasným výběhem a dobrou reakcí stačil vyrazit.

80.MIN.:Dobrý únik L.Hájka hosté zastavili jen za cenu rohového kopu,který T.Chlup nasměroval na hlavu Červíka,který nezaváhal,kdy dobrou hlavičkou srovnal skóre utkání-2:2.

82.MIN.:T.Chlup dokázal od půli hřiště po levé straně utéct hned třem hráčům soupeře a obstřelit “šajtlí“ vybíhajícího brankáře,kdy jeho zakončení na zadní tyč v obranné snaze si nešťastně srazil jinak velice dobře hrající J.Klepáček do vlastní branky-3:2.

89..MIN.:Po faulu na T.Chlupa jsme dostali příležitost zahrát trestný kop z místa nedaleko boční hranice velkého vápna.Exekutor Dušek chytře a hlavně přesně našel přízemním centrem na přední tyči dobře naběhlého T.Chlupa,který i s pomocí břevna z první nedal hostujícímu brankáři ani tu nejmenší šanci a dokonal tak náš dokonalý obrat během devíti minut-4:2.

 

                                                                 V tomto utkání jsme byli dle posledních utkání favority,ale bohužel nebýt poslední snové desetiminutovky asi bychom po zásluze zůstali bez bodu,kdy jsme hráli velice špatně jak v obranné tak v útočné fázi,ale na druhou stranu si velice vážím,že jsme utkání dokázali v závěrečných minutách otočit,kdy kluci prokázali vůli po vítězství a hlavně jsme v závěrečné fázi utkání přejeli soupeře zejména po fyzické stránce.Speciálně musím pochválit náhradníky,kteří podali velmi dobrý výkon a určitě měli víc než velkou zásluhu na získaných třech bodech.

                                                                                                                                                  Trenér P.Vakeš

 

NÁSLEDUJÍCÍ UTKÁNÍ:12.5. sobota 10:30 BŘEZOVÁ-N.ROLE (23.kolo)