ZHODNOCENÍ PODZIMU 2011 Z POHLEDU TRENÉRA

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 09. 11. 2011

ZHODNOCENÍ PODZIMU 2011

S podzimní částí sezóny nemůžeme být spokojeni,protože patnáctibodový zisk je velmi chudý a zákonitě Nás v jarní části soutěže čekají záchranářské práce.V tabulce pravdy máme -3 body a od sestupu Nás dělí 6 bodů,respektive od baráže 4 body.Podzim jsme absolvovali opět s velmi úzkým kádrem,kdy nás především limitovala neúčast několika hráčů ve spoustu utkání z nejrůznějších důvodů (zranění,práce,nemoc či jiné zájmy),ale ani to není omluva,i tak bylo mužstvo dost silné na to aby získalo alespoň o šest bodů více a v klidu přezimovalo aspoň v klidném středu tabulky.Duely na domácí půdě jsme i přestože nebyl herní projev zcela ideální,co se týče výsledků zvládli (až na poslední duel s Aší).Naopak na hřištích soupeřů byla kolikrát naše hra více fotbalová,ale bodově jsme vycházeli skoro pořád na prázdno a to zejména kvůli mizerné koncovce,kdy jsme si ve většině utkání (v šesti ze sedmi) vedli a měli na kopačkách zvýšení,ale nepodařilo se nám jít do dvou brankového vedení,čehož jsme po utkání litovali.Zisk dvou bodů ze sedmi utkání v roli hostujícího týmu je opravdu žalostný výsledek a proto hlavně je naše pozice v tabulce velmi nelichotivá.Nejlepší výkon jsme z mého pohledu podali první poločas v Rotavě,kde jsme ale bohužel ze sedmi brankových příležitostí proměnili pouze jedinou a soupeř toho druhý poločas (i když se štěstím) využil a zvítězil.Špatně jsme hráli druhý poločas s Aší,kde jsme se po špatném začátku nedokázali kousnout a porvat se ještě o nadějnější výsledek ,ale určitě nejhorší výkon i přes bodový zisk,který jsme získali po výborné poslední dvacetiminutovce,jsme podali v Drmoulu,kde mi někteří hráči po celkem dobrém úvodu připadali na hřišti jako po těžkém flámu a při tom moc dobře věděli,že to byl pro nás jeden z klíčových zápasů o tolik potřebné body do tabulky.Myslím,že mám v mužstvu dobré fotbalisty,ale potřebovali bychom rozšířit uzoučký kádr,aby se zvedla konkurence,protože některým hráčů prakticky samozřejmé místo v základní sestavě nedělá příliš dobře,kdy kolikrát nepodávají výkon na který mají.Z podzimního kádru vypadl velký srdcař Vítek Melichar,který odešel za prací do zahraničí a těžko říct,kdy se vrátí?Dalším hráčem,který tak trochu na půl opouští kádr je zkušený Roman Chlup,který se rozhodl dát prioritu cyklistice a fotbalu se bude věnovat jenom ve volném čase.Posledním je mladý Tomáš Valta,který u nás hostoval na pět utkání z Nového Sedla a velmi dobře zapadl do týmu jak po fotbalové,tak po lidské stránce.Tomáš by rád hostoval v N.Roli i v jarní části sezóny,ale musíme počkat,jak se k k tomu vyjádří jeho mateřský klub.Naopak první velkou posilou by měl být “ztracený syn“ Tomáš Chlup (momentálně hrající v Německu),který když v zimě po trénuje,tak by měl být velkým tahounem naší ofenzívy.

trenér P.Vakeš