Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 22. 05. 2011

DATUM UTKÁNÍ:21.5.2011 17:00

FK N.ROLE-TJ BANÍK HABARTOV 3:1 (1:0)

BRANKY: 28.Štěpánek,77.T.Chlup,80.Nitsch-66.vlastní (Hnízdil)

ČK: 0-0         ŽK: 10.Baloun (diskuse s rozhodčím),43.Krupička ml.(diskuse s rozhodčím),57.T.Chlup (faul),67.Palivec (nesportovní chování)-?

ROZHODČÍ:Chládek-Francůz,Hyčka (S.Strmiska)

SESTAVA:                                           1 Krupička ml.

6 Hájek L.      8 Baloun (K)      7 Hnízdil       3 Nitsch

4 Palivec     5 Štěpánek      2 Karlík      9 Červík        11 Vaverka

10 Chlup T.

STŘÍDALI:77.min.-12 Hopf (Nitsch),80.min.-13 Zahálka (Vaverka),85.min.-15 Hradecký (Chlup T.)

PŘIPRAVENI: 14 Melichar V.

REALIZAČNÍ TÝM: Vakeš P.(trenér),Hájek D.(vedoucí mužstva)

ABSENCE: Melichar P.(netrénuje-práce),Ficík (dlouhodobé zranění), Chlup R.(dovolená), Skopový(dlouhodobé zranění),Kučaba (práce),Hejna M. (?),Krupička st.(zranění)

I.POLOČAS

12.MIN.:Karlík rychle rozehranou standartní situací zaskočil obranu hostí,když našel volného T.Chlupa,ale ten se bohužel tváří v tvář proti brankářovi Habartova neprosadil.

14.MIN.:Dobrou individuální akci zakončil Štěpánek dobrou střelou zpoza velkého vápna,když střele chybělo jen pár centimetrů od toho,abychom jí mohli nazývat gólovou.

23.MIN.:Po chybě hostující obrany si Červík vyměnil balón s Palivcem,kdy prvně jmenovaný zakončil dobrou střelou,ale brankář Pokora byl pozorný,když míč vytlačil s pomocí břevna na rohový kop.

28.MIN.:Po dlouhém vysokém míči do vápna hostí T.Chlup svedl důležitý vzdušný souboj s brankářem hostů,který sice gólman Habartova souboj vyhrál,ale nedokázal míč dostat dostatečně do bezpečí.K balónu se dostal “spasitel“ Štěpánek a poradil si s velkým přehledem,když krásným lobem poslal naše barvy do vedení-1:0.

41.MIN.:Pár minut před poločasovou přestávkou se hosté dostali do obrovské šance,kdy po centru se dostal v dobré pozici k zakončení hlavou kapitán hostů Richter,ale naštěstí náš gólman nás dobrým zákrokem podržel.

II.POLOČAS

46.MIN.:Do té doby bezchybný Baloun předvedl kiks (netrefil skákavý míč),z čehož profitoval rychlonohý Janků,ale naštěstí v přímém souboji proti Krupičkovi mladšímu neuspěl a Standa si tak připsal další dobrý zákrok.

66.MIN.:Po stříleném centru habartovského Nováka jsme si dali vlastní branku,kdy Baloun nešťastně tečoval míč,který se dostal od hlavy Hnízdila do vlastní sítě-1:1.

77.MIN.:Po dobře zahraném kopu Nitsche absolvoval souboj Hnízdil s brankářem hostů,míč se dostal až k na zadní tyči stojícímu T.Chlupovi,který hlavou nezaváhal-2:1.

80.MIN.:T.Chlup vysunul rozběhnutého Červíka,který svůj dlouhý sprint s míčem u nohy zakončil přesným přízemním prostřelením vybíhajícího brankáře hostů-3:1.

82.MIN.:Další dobrá akce dvojce Palivec,T.Chlup,kdy se druhému jmenovanému v dobré pozici na nahrávku ukazovali Karlík se Zahálkou,ale Tomáš to vzal na sebe a jeho střelecký pokus mířil těsně mimo.

Toto utkání nám příliš herně nevyšlo,kdy jsme se po celkem slušném začátku doslova přizpůsobili hře soupeře,ale dobrým závěrem jsme vydolovali tři důležité body,které by nám měli pomoc ke klidnému dohrání soutěže.Utkání by se dalo rozdělit do tří fází (třetin).V první třetině utkání jsme měli dobrý nástup,vytvořili si několik příležitostí volajících po gólovém zakončení a vytěžili jsme z toho vedoucí branku.Ve druhé třetině utkání místo toho,aby nás příznivý stav utkání uklidnil,tak naopak náš výkon upadl,kdy nás soupeř zcela jednoznačně přehrával a když nedokázal využít některé vyložené šance (podržel nás brankář Krupička ml.),tak jsme si vsítili nešťastnou vlastní branku.Třetí třetinu utkání jsme naopak zvládli výborně,když jsme po vyrovnávající brance zvýšili úsilí a zcela jednoznačně jsme soupeře “přejeli“.Přestože jsme nepodali zcela ideální výkon,nakonec jsme přece jen závěrečným tlakem urvali tři body a to bylo to nejdůležitější a za to patří klukům DÍK.Další dobrou zprávou pro náš tým je návrat Martina Hopfa po dlouhodobém zranění,kdy Martin absolvoval svoje první “jarní minuty“ a já doufám,že nám ještě mnoho pomůže v závěrečních jarních kolech.