Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 04. 04. 2011

DATUM UTKÁNÍ:2.4.2011 10:30

SOKOL ŽLUTICE-FK N.ROLE 3:0 (2:0)

BRANKY: 20.Nitsch (vlastní),23. a 88.Kliment

ČK: 0-0                     ŽK: ?-12.Karlík (faul),84.Melichar V. (nesportovní chování)

ROZHODČÍ: Nehasil-Klinger,Hotěk (Novotný)

SESTAVA:                                                      1 Krupička ml.

7 Hnízdil        8 Baloun (K)      5 Melichar V.         3 Nitsch

11 Zahálka      4 Palivec       9 Červík        10 Karlík

6 Hájek L.                   2 Vaverka

STŘÍDALI:18.min.-12 Chlup T.(11 Zahálka),74.min.-13 Krupička st..(2 Vaverka)

REALIZAČNÍ TÝM: Vakeš P.(trenér),Hájek D.(vedoucí mužstva)

ABSENCE: Melichar P.(netrénuje-práce),Ficík), Chlup R.(dlouhodobé zranění), Štěpánek(práce,zranění) ,Skopový(dlouhodobé zranění), Hopf (dlouhodobé zranění),Kučaba (práce)

I.POLOČAS

20.MIN.:Po ztrátě míče L.Hájkem jsme zastavili domácího borce jen za cenu trestného kopu,který domácí fotbalisté zahrávali s dosti těžkého úhlu.Domácí P.Suda sice exekuci trestného kopu nezahrál zrovna ideálně,kdy jeho polovysoký centr mířil přímo do zdi,ale bohužel naše zeď se zcela nepochopitelně rozestoupila a nečekaný centr si Nitsch stojící na přední tyči srazil do vlastní branky-1:0.

23.MIN.:Bohužel o tři minuty později jsme soupeři nabídli pojištění náskoku,kdy po krátkém odkopu stopera Melichara od branky si domácí fotbalisté rychle vyměnili míč a přišla křížná finální přihrávka do vápna,kterou se pokusil obraným zákrokem překazit Hnízdil,ale bohužel jeho zákrok byl tak nešťastný,že do slova nabídl stoprocentní střeleckou příležitost ke skórování domácímu Klimentovi,který nabídkou nepohrdl a tvrdě prostřelil bezmocného Krupičku ml -2:0.

39.MIN.:Šest minut před koncem poločasu natáhl ke střele po samostatné akci T.Chlup a jeho tvrdý projektil mířící pod břevno žlutické branky domácí brankář Metlička z problémy vytěsnil na rohový kop.

41.MIN.:Po dobře kopnutém rohu Nitsche vznikl před domácí brankou závar,který ukončil až L.Hájek střelou,ale bohužel pro naše barvy domácí gólman prokázal kvalitu,kdy opět balón vyrazil na rohový kop.

II.POLOČAS

70.MIN.:Po trestném kopu a závaru ve vápně domácího celku jsme byli blízko ke vstřelení branky,ale proti byl opět dobře chytající Metlička.

80.MIN. :Deset minut před koncem řádné hrací doby jsme mohli utkání ještě zdramatizovat,ale Červík po dobrém průniku do vápna,kdy ustál pokus domácího obránce o faul,svoje sólo zakončil těsně kolem tyče,ale bohužel z venkovní strany.

88.MIN.:Pár minut před koncem jsme kalich hořkosti dopili do dna,kdy hned trojce obránců kryla jednoho z domácích útočníků tak nešťastně,že s pomocí vzájemné teče našich obránců se míč dostal k zcela osamocenému extoužimskému Klimentovi,který nekompromisně propálil dobře vyběhnutého Krupičku ml-3:0.

Na horké půdě Žlutic jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany a pokoušet se o rychlé protiútoky,bohužel našima dvěma doslova školáckýma chybami jsme posadili domácí borce na koně.Z toho dvojitého úderu jsme se nevzpamatovali do konce utkání,kdy až na pár záblesků jako by se tým s porážkou předčasně smířil.Ke hře svého týmu musím být tentokrát velice kritický,jelikož jako celek jsme předvedli velmi slabý výkon a někteří jedinci místy na hřišti působili jako by šlo o nějaké “pouťové utkání“.Bohužel díky zranění a absence několika hráčů nám chybí zdravá konkurence v týmu a někteří hráči mi připadají,že jsou si toho plně vědomi. Prakticky před každým utkání se budeme “modlit“,abychom do slova “slepili sestavu“,zrovna na příští týden to vypadá,že nás bude přesně jedenáct,ale přesto musíme zvednout hlavu,poprat se z nepříjemnou situací a pokusit se udělat nějaké bodíky,abychom se vyhnuli hře o záchranu,ale jelikož já moc dobře vím,že kluci hrát fotbal umějí,tak věřím,že potom co jsme se v tomto utkání přesvědčili,že fotbal se hraje nejen nohami,hlavou,ale taky i “srdíčkem“,tak se vrátíme k “poctivému“ fotbalu,který nás zdobil ve většině utkání v podzimní části sezóny.