ZÁPASY PŘÍPRAVKY 16. a 17. 10.

Autor: Martin Rais <redfly36(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 18. 10. 2010

Informace k přípravce FK Nová Role.

Starší přípravka dál válčí v krajské soutěži,  tentokrát nastoupila v sobotu 16.10. v Chodově, kde narazila na celek M. Lázní a na „A“ tým Buldoků Karlovy Vary.

První zápas proti M. Lázním začal velice dobře, naši se plně soustředili na pokyny trenéra. Zaskočený soupeř neměl vůbec šanci hrát svoji kombinační hru, a tak po vyrovnaném boji skončil první poločas 0:0. V druhé půli i nadále naši dodržovali pokyny trenéra a díky svému stoprocentnímu nasazení a koncentraci si vytvářeli slibné šance. Při jedné z těchto šancí se našim podařil krásný fotbalový moment – po levé straně rozběhl akci Štěpán Kroupa, který svojí bravurní technikou obehrál soupeře a následně posunul míč na rozběhlého Romana Zaňku. Ten vytáhl hru po prostředku na útočnou půlku, a i když mohl přes obránce střílet, ale díky včasnému naběhnutí pravého záložníka Filipa Raise viděl, že se nachází ve volném prostoru, posunul tedy nezištně míč na Filipa a ten z první vstřelil branku dobře umístěnou ranou k zadní tyči. Soupeř se již k žádnému ohrožení naší branky nedostal, a tak se naši kluci dočkali prvního zaslouženého vítězství. Všem patří za odvedený výkon v tomto utkání velký dík a hlavně jen tak dál.

V druhém zápase se naši po vítězném zápase střetli s týmem Buldoků „A“ a tento tým je pro nás asi zakletý. Hned v prvních minutách jsme dostali po chybách v rozehrávce rychlé dva góly a již to byl zase všechno jinak. Pak se nám ovšem podařilo snížit po pěkné akci zakončené střelou Martina Kubánka, ale naši se opět po chybách v rozehrávce a po zbytečných faulech dostali pod tlak soupeře a ten dokázal naše chyby potrestat. Nakonec zvítězil v poměru 5:1. Výkon v tomto utkání nebyl špatný, v případě, že se nám podaří zlepšit rozehrávku, bude v budoucnu naše hra ještě lepší.

Celkově bych za tyto dva zápasy chtěl všechny pochválit a popřát jim do závěrečného kola podzimu ještě alespoň jeden podobný výkon jako proti M. Lázním.

Mladší přípravka v neděli 17.10. odehrála své další kolo soutěže v Sedleci, kde jinde, tam se to vlastně hraje pořád, proti Toužimi, Chodovu a Sedleci „C“.

V prvním zápase se naši nejmenší ukázali v dobrém rozpoložení, a i když né vždy dodržovali pokyny trenéra, snažili se i na velice špatném terénu hrát kvalitní fotbal. V tomto utkání naši vybojovali vítězství a po pěkných gólech Zdendy Dolejše a Kuby Kubánka vyhráli zaslouženě 3:0.

Další zápas proti Chodovu byl odehrán na umělce a tam se naši vyloženě trápili. Nedařila se žádná kombinace a individuálně to také nebylo ono. Nakonec se našim po gólech Kuby Kubánka a Štěpánka Dudáše podařilo vyhrát 2:0.

Třetí zápas naši opět odehráli na nekvalitním trávníků, který místy připomínal spíše bažinu.  Ale i tak se naši proti domácím vytáhli, hráli si svůj kombinační fotbal a nenechali soupeře téměř nic udělat.  Náš brankář Honza Kvapil si v tomto zápase připsal několik pěkných zákroků. Nakonec se podařilo po inkasovaném smolném gólu zásluhou dobrého napadání soupeře při rozehrávce vyrovnat, a tak po gólu Kuby Kubánka skončil zápas zaslouženou remízou 1:1.

Naši jsou po třech odehraných turnajích, tedy 9 zápasech, na druhém místě, kdy zatím první Sedlec má odehráno již zápasů 12 a naši na něj ztrácejí pouze 2 body. Držme proto palce do posledního turnaje!!

Veškeré další informace k přípravce se snažím dávat na www.fknr.cz