1. FC K. Vary "B" - FK Dorost

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 04. 04. 2010

Komentář k zápasu dorostu  FK K.VARY B - FK NOVÁ ROLE

Výsledek :   0 : 2

Poločas    :   0 : 0

Branky     :  65 + 77 min.  Jar. Vaverka

Střídání    :  55 min. V. Martiňák za P. Michala, 75 min. D. Hájek za T. Koštála,

85 min. Jos. Vaverka ml. za M. Kroupu

ŽK           :   0

Sestava:

Janovslý J.

Kroupa M.                                  Hišem M.    Michal P.                             Hejna R.

Živanovič M.                              Hájek L.     Palivec M                              Křehlík M.

Vaverka Jar.        Košťál Tom.

Náhradníci:  V. Sándor, Ditrich T., Martiňák V., Hájek Dan, Vaverka Jos. ml.

Trenér:        J. Hájek

Vedoucí:      M. Kroupa

K prvnímu mistrovskému zápasu v jarní části sezóny nastoupili novoruští dorostenci až v sobotu 28.3.2010 na hřišti Buldoků na umělé trávě v K. Varech. (První dva mistráky dorostenců byly odloženy pro nezpůsobilý terén). Po problémech, které u mužstva vznikly jednak odchodem M. Ploce a M. Ševce, kteří dali přednost odchodu do Chodova před hostováním u nás a dále nezájmem a špatnou tréninkovou morálkou našich novorolských hráčů, kdy se uvažovalo vážně o odhlášení dorostenců ze soutěže bylo první mistrovské utkání očekáváno s napětím a obavami, jak naše mužstvo na půdě silného soupeře dopadne.

Výsledek utkání předčil očekávání snad všech, včetně samotných hráčů. I když jsme nastoupili s úplně novou stoperskou dvojicí M. Hišem a P. Michal, byli jsme od začátku karlovarským dorostencům  minimálně vyrovnaným soupeřem. Snažili jsme se hrát ze zajištěné obrany na rychlé protiútoky a již do 12 min. mohl Jar. Vaverka vstřelit 4 branky, když se tolikrát dostal do vyložených šancí. Ale jak sám předpověděl na branku potřebuje právě ty 4 šance a pravda se ukázala, protože po čtyřech zahozených šancích dokázal vstřelit dvě braky, které rozhodly o našem překvapivém ale naprosto zaslouženém vítězství.  Za zmínku stojí ještě neuznaná regulérní branka L. Hájka ze 36 min , kdy hlavou po pěkném centru M. Palivce zavěsil, ale podvodný pomezní rozhodčí jako jediný viděl ofsajd a slabý hlavní mu to zbaštil.Všichni hráči našeho mužstva zasluhují za tento zápas pochvalu za výborný přístup k zápasu,za bojovnost, nasazení a taktickou disciplinu. V závěru zápasu jsme sice museli střídat ne úplně doléčeného P. Michala, ale V. Martiňák svoji úlohu zvládl. V samotném zápasu se ještě na hřiště dostali i hráči, které jsme si vypůjčili ze žákovského mužstva Dan Hájek a Jos. Vaverka ml. a odbyli si tak svoji premiéru v dorostu, při které rozhodně nezklamali.

V příštím zápase hostíme v sobotu 3. 4. 2010 na našem hřišti (pravděpodobně škvárovém) dorostence Kraslic, a protože A mužstvo hraje ve stejném termínu budou nám někteří hráči chybět a bude to pro nás opět těžký zápas. Ale pokud naši dorostenci k zápasu přistoupí stejně zodpovědně jako k předcházejícímu, nemusíme se ničeho obávat.