DENÍK- o 1.A.třídě

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 15. 03. 2010

V I. A třídě se čeká urputná bitva o postup mezi krajskou smetánku Karlovarsko

Tak vyrovnanou první část krajská fotbalová I. A třída dlouho nepamatuje. Čtrnáctičlennému pelotonu po podzimní části vévodí Drmoul, který má na vedoucí příčce dvoubodový náskok před nováčkem soutěže Bukovany. I na dalších postech je bodový rozdíl mezi umístěnými mužstvy minimální, což slibuje pro jarní část zajímavou podívanou, a to jak v boji o postup, tak i sestup. Do bojů o postup mezi krajskou smetánku může v jarní části promluvit deset týmů. Největší vyhlídky však mají ve zmiňovaném exkrajském Drmoulu. Ten však bude muset čelit fotbalové tlačenici. Směrem nahoru by rády i Bukovany či třetí Spartak Horní Slavkov. Fotbalovými kartami by rádi zamíchali i hráči starorolské rezervy, které stejně jako Slavkov dělí od vedoucí pozice pouhé tři body. Jenže poslední fotbalové slovo ještě neřekly tři týmy ze Sokolovska. Olympie Březová a Lomnice ztrácejí na vedoucí příčku pět bodů a sedmá rezerva divizního Spartaku Chodov pak o bod více. Ve hře o postup však je i tým z města porcelánu, FK Nová Role, která by tak mohla v jarní části krajské I. A třídy plnit roli černého koně soutěže. Jenže fotbalová tlačenice bude i v boji o záchranu v soutěži. Na poslední příčce je se sedmi získanými body Skalná, která určitě bude chtít v jarní části zabojovat a uniknout tak hrobníkovi ze sestupové lopaty. V těsném závěsu ji pak pronásleduje trio dalších ohrožených mužstev, a to Kraslice, Dolní Rychnov a Hroznětín. Nic jistého však ještě nemá ani devátá Rotava nebo desátý FC Cheb.