Autor: Lukáš <007hajkynz(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 16. 10. 2009

FK NOVÁ ROLE  -  LOKO K. VARY        2 : 0    (1 : 0)

Branky    :   10 min. M. Palivec, 59 min. L. Hájek

Střídání    :   69 min. Sándor V. za Truhláře, 74 min. Karpiš T. za Michala P.

ŽK           :    12 min. Janovský J., 87 min. Kroupa M.

Sestava:                                        Janovský J.

Michal P.                             Ploc M.  Kroupa M.                     Hejna R.

Křehlík M.                           Hájek L.     Palivec M.                 Živanovič M.

Truhlář T.            Hišem M.

Náhradníci:  Karpiš T., Sándor V., Ditrich T.

Trenéři:       J. Hájek, P. Palivec

Vedoucí:      M. Kroupa

Třetí vítězství v řadě získali naši dorostenci na domácí půdě, když porazili sousedy v tabulce Lokomotivu K.Vary 2 : 0!

Oproti předcházejícímu zápasu jsme byli nuceni udělat dvě změny v sestavě a to místo J. Vaverky, který jel do Chebu s A mužstvem a v Kr. Poříčí vyloučeného Míši Ševce. V základní sestavě tak nastoupili T. Truhlář a M. Živanovič. A byl to právě Míra „Hoblík“ Živanovič, který aktivní hrou od počátku zápasu motal obraně soupeře hlavu a za svoji aktivitu si v 10 min. vykoledoval penaltu, kterou M. Palivec s jistotou proměnil. Od počátku zápasu jsme byli lepším mužstvem, ale po vstřelení první branky na naše mužstvo padla nepochopitelná nervozita, kdy jsme začali kupit jednu nevynucenou chybu za druhou a ani ti nejzkušenější hráči nebyli schopni pořádně zpracovat míč dát dobrou přihrávku nebo něco fotbalového vymyslet. Naštěstí soupeř náš herní výpadek nepotrestal a první poločas se tak dohrál s pro nás příznivým výsledkem.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou uklidnit hru a snažit se o kombinační fotbal a pokud možno pojistit výsledek další vstřelenou brankou. I když se hra našeho mužstva trochu zlepšila stále se nám nedařilo soupeře přehrát, tak aby to vedlo ke vstřelení další branky i když jsme si vypracovali několik slibných příležitostí. Až v 59 min. zvýšil výstavní střelou z dálky na 2 : 0 L. Hájek, kterému se sice v prvním poločase nedařilo, tak jak by si přál ale svoji zvýšenou aktivitou ve druhém poločase toto překonal a dá se říci, že s M. Palivcem opanovali střed hřiště. Je jen škoda, že o několik minut později stejná střela z dálky od L. Hájka jen těsně minula branku. Do konce druhého poločasu jsme si vypracovali ještě další šance, ale již jsme je nedokázali proměnit. V závěru poločasu střídal V. Sándor nedůrazně hrajícího T. Truhláře, který byl celý zápas zbytečně nervózní a často proto chyboval a T. Karpiš zraněného P. Michala.

I když herně jsme v tomto zápase jako mužstvo zaostali za výkonem, který jsme předvedli v Kr. Poříčí,  je výhra spolu se 3 body důležitá.