Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 28. 07. 2009

SESTAVA:                                           Krupička ml.

Šourek

STŘÍDALI:Hejna(Vodrážka),Ondráček(Nitsch),Firbas(Baloun), Melichar(Chára),Palivec(Vaverka),Janovský(Krupička ml.)Dulík(Kučaba)

PŘIPRAVENI: REALIZAČNÍ TÝM:Lisa J.(zdravotník),Hájek D.(vedoucí týmu),Vakeš P.(trenér)

ABSENCE:Kotek,Hájek,Ficík(zatím jen v tréninku),Valjent (zranění), Hruška(nemoc),Hnízdil(dovolená) Štěpánek(práce)

Utkání hrané v rámci Novorolského turnaje jsme nezačali dobře,kdy jsme již v 8.minutš prohrávali 2:0.Ale pěkně od začátku.Hned z první šance v 5 min. hosté profitovali,když po nedůsledném obsazením našich obránců Maxa využil zpětnou přihrávku-0:1.O dvě minuty později opět nedůsledné pokrytí Šelonga,který z voleje střílí o tyčku druhou branku hostí-0:2.Po hrůzostrašném začátku jsme se přece jenom otřepali,kdy po přeneseném centru Šourka,Vodrážka přízemní ranou prostřelil brankáře Kiše-1:2.Po gólu jsme chvíli soupeře zatlačili,ale bohužel ze série rohových kopů se nám nepodařilo skórovat.Byli to,ale opět hosté ve 31.min.,kdy Chára nedostatečně atakoval Šelonga,který si v klidu ztlumil míč na prsou a přesnou ranou nedal Krupičkovi šanci-1:3.Opět minut později také Maxa přidal svou druhou branku v zápase,kdy skóroval z jasného postavení mimo hru,ale praporek asistenta rozhodčího zůstal v klidu-1:4.

Ve 49 min.dobrý pokus(bez přípravy) Kučaby mířil nad.V 57 min. jsme se dostali do 100% šance,kdy po průniku a střele z blízka do hostujícího brankáře,nedokázal Kučaba vstřelit branku z následné dorážky.Ihned z protiútoku se naplnilo známé“nedáš-dostaneš“,kdy hosté zakončili rychlou akci gólem,kdy po přesném pasu za naši linii skóroval Vévoda-1:5.V 62 min.kapitán Chlup nezkrotil balón a do velké šance se řítil Šelong,kterému mu však pokus o lob nevyšel,kdy Janovský míč zachytil.V 67 min.jsme se dostali do obrovské šance,kdy Švéda ani Vodrážka netrefili odkrytou hostující branku.V 73 min. musel Janovský opět hasit,tentokrát na něj ze samostatného nájezdu nevyzrál Provazník.

Utkání s pozdějším vítězem turnaje nám ukázalo velké nedostatky v pohybu,nedůsledné bránění protihráčů a jak je již zvykem velice bídná efektivita v zakončení.Omluvou snad může být jenom,že jsme hráli proti velice fotbalovému a kompaktnímu soupeři,který má ve svém středu hráče z divizními zkušenosti.