FK Nejdek   -  FK Nová Role             3 : 2   (1 : 1)

BRANKY: Kinkal 2x, Jaroš  -  Hnízdil, Šourek(p)

STŘÍDALI: Kučaba (Roulich), Galla(Vodrážka), Hamouz(Baloun)

PŘIPRAVENI: Firbas, Melichar, Krupička ml.(náhr.brankář)

REALIZAČNÍ TÝM: Lisa J.(zdravotník), Švéda(vedoucí týmu), Kotek(as.trenéra)

ABSENCE: Kotek(zranění), Švéda(trest), Kolařík(?), Bečvář(?), Hůlka(přerušení činnosti -                          oddech), Valjent(přerušení činnosti-škola), Vaverka(zranění),Hejna

Meziměstské derby pro nás začalo dobře a již v 15 minutě jsme šli do vedení po rychlé akci zakončené kapitánem Hnízdilem – 0 : 1. Bohužel, ale soupeř prakticky okamžitě odpověděl, když nás potrestal za naše laxní bránění v našem pokutovém územím, kdy domácí hráč nikým neatakovaný srovnal stav na 1 : 1. Tento stav vydržel i přes pár šancí na obou stranách až do poločasové přestávky.

Od začátku druhé půle jsme se dostávali čím dál více k ohrožení domácí svatyně, kdy naše snaha byla odměněna penaltou po faulu na M. Šourka v 59 minutě. Míč si postavil na značku sám faulovaný hráč a bezpečně proměnil, čímž nás dostal do důležitého vedení – 1 : 2. Po vedoucí brance přišel z naší lavičky pokyn  k vyztužení defenzívy, ale opak byl pravdou. Naši hráči chtěli utkání rozhodnout hned a ačkoliv jsme vedli, do brejkových  situacích se dostával soupeř. Tato riskantní hra se nám stala osudnou. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé, oba dva týmy se více soustředili na ofenzívu a defenzíva obou týmů pokulhávala, což u domácích, kteří prohrávali bylo celkem logické, ale bohužel u nás to bylo velice netaktické. První toho využili domácí fotbalisté, když výstavní ranou z trestného kopu v 65 minutě vyrovnali stav utkání na 2 : 2. Do naší hry přibylo ještě více rizika, jelikož jsme chtěli utkání zvrátit ve svůj prospěch a do útočných akcí se zapojovali i v osmi hráčích. To vše by bylo v pořádku, kdyby se všichni  hráči po ztrátě balónu zapojili do defenzivní činnosti, ale to se bohužel nedělo. Domácí se dostávali do obrovských šancích a nebýt vynikajících zákroků našeho brankáře, tak domácí už dávno vedli. Přesto jsme se ale nepoučili, přišla 83 minuta, naše obrana vystavovala hostujícího hráče do postavení mimo hru, ale dle asistenta rozhodčího bylo vše v pořádku. Akce pokračovala křídelním průnikem, dále pak ne příliš povedeným přízemním centrem, který k údivu všech náš brankář nezkrotil. Odražený balón se dostal k neobsazenému hráči, který nemohl dělat nic jiného než v poklidu vstřelit branku a převážit misku vah na stranu domácích – 3 : 2. Po této brance jsme se v závěrečných minutách snažili o vyrovnání, ale naše snaha vyšla na prázdno, když nás už svazovala nervozita a křečovitost.

Závěrem si musíme přiznat, že jsme si zápas prohráli úplně sami a to hlavně po taktické stránce. Sice je fakt, že nám páni rozhodčí moc nepřáli(minimálně jedna neodpískaná penalta + velmi sporná postavení mimo hru), ale utkání po takovém vývoji prostě musíme zvládnout. Bohužel tato prohra nás posunula mezi horké kandidáty na sestup, zvláště když nás v závěrečných třech kolech čekají mužstva, které se pohybují v horních patrech tabulky a na jaře se potkala z dobrou formou.

Příští utkání: Sobota 6. 6. od 10:00 FK NOVÁ ROLE : BANÍK  HABARTOV                                                                                                                                                                                                                                                                          Trenér P.Vakeš