Doma opět bez vítězství!!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 27. 05. 200923. 5. sobota 10:00   

FK N. Role  -  Rotas Rotava              3 : 3         (2 : 1) 

BRANKY: Štěpánek, Baloun, Dušek  -  Kabelka 2, Klepáček 

ČK: Baloun(po 2 žlutých) – Vázler 

SESTAVA:                  Latislav                  

              - Nitsch, Chlup, Krupička st., Dušek -                

             Kučaba, Baloun, Štěpánek, Vodrážka -         

                                                     Šourek, Hnízdil(K) 

STŘÍDALI: Vaverka(Šourek), Melichar(Nitsch), Hamouz(Kučaba) 

PŘIPRAVENI: Firbas, Hejna, Krupička ml.(náhr.brankář) 

REALIZAČNÍ TÝM: Lisa J.(zdravotník), Švéda J.(vedoucí týmu), Kotek R.(as.trenéra) 

ABSENCE: Kotek(zranění), Švéda(trest), Kolařík(?), Bečvář(?), Hůlka(přerušení činnosti -                         oddech),Valjent (přerušení činnosti - škola), Galla(nemoc), Roulich(zranění)         

       Do zápasu jsme vlítli přímo raketově, když se po chybě hostujícího Jandory dostal k míči Šourek, který vybídl ke skórovaní Štěpánka, jenž nezaváhal a dostal nás do vedení. Bohužel naše vedení trvalo jen pouhou minutu. Hostující hráči potrestali naši nedůslednost při obsazování, kdy se po autovém vhazování dostali do našeho vápna a zakončili akci vyrovnáním na 1 : 1. Poté jsme se opět začali tlačit dopředu a zapomínali na taktické pokyny, které jsme si dali před utkáním - hrát ze zajištěné obrany. V ofenzívě to bylo sice dobré, šance začali přibývat, ale v obranné fázi jsme místy hráli až příliš riskantně. Naštěstí jsme, ale vsítili druhou branku a tak jsme odcházeli do kabin za stavu 2:1, když si na centrovaný balon naběhl Baloun a hlavou nekompromisně zavěsil. To vše mohlo být ještě veselejší, kdybychom proměnili obrovskou šanci Šourkem.        

        Druhý poločas jsme si vybrali svoji černou desetiminutovku, kdy jsme dvakrát inkasovali! Branka na 2 : 2 padla po rohovém kopu, když nejlepší hlavičkář hostí nikým neatakovaný(?) v klidu hlavou vyrovnal. Bohužel po našem rohovém kopu se zrodil další protiútok, kterým se  Rotava dostala do vedení -3 : 2(akce začala v půlce hřiště a bohužel hostujícím hráčům jsme ji moc neztížili). Poté začalo dobývání Rotavské branky, kdy jsme si vytvořili minimálně tři 120% šance(Dušek 2 x, Štěpánek), ale bohužel jak už se stává poslední dobou zvykem trestuhodně jsme je zahodili. Jak čas nemilosrdně pro nás běžel, naši obránci stále více riskovali, takže se k nebezpečným kontrům začali dostávat hosté a jejich čtvrtá branka visela na vlásku. Hlavně těsně před koncem, kdy při zahrávání trestného kopu proti Rotavské brance byli všichni mimo našeho gólmana a exekutora v pokutovém území hostů. Bohužel nastřelením zdi a odrazu se dva hostující hráči dostali k situaci, kdy postupovali sami na branku a jenom jejich hloupá chyba(postavení mimo hry) zavinila, že nebylo dobojováno. Nakonec se přece jenom štěstí přiklonilo na naši stranu, když jsme zachránili alespoň bod doslova za minutu devadesát(zatáhnutí a centr Chlupa, zakončení Hnízdila do brankáře a důrazem Duška, který konečně svoji šanci proměnil).        

        Kluky musím pochválit za to, že bojovali až do konce a nevzdali to, ale bohužel je nemůžu pochválit za plnění taktických obraných úkolů, kdy naše defenzíva (celého týmu) je velmi chaotická až nezodpovědná a samozřejmě se opět musím pozastavit nad naší efektivitou v zakončení, která i přestože jsme vsítili tři branky bylo žalostná. Snad přijde zlepšení příští kolo, kdy nás čeká nesmírně těžké “derby“  se stále se lepšícím Nejdkem.           

NÁSLEDUJÍCÍ UTKÁNÍ: Neděle 31. 5. 2009 od 15:00  FK NEJDEK : FK N. ROLE odjezd 13:40 hodin

                                                                            Trenér P. Vakeš