Dorost srovnal v poslední minutě utkání!!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 21. 10. 2008

FK NOVÁ ROLE      OSS LOMNICE      2 : 2  (0 : 1)

Branky: 68 min - Hájek L., 93 min – Chára L.

Střídání: 38 min J. Hauzr za M. Köenigsteina, 65 min. V. Martiňák za M. Ploce,

70 min M. Kroupa za Jelínka, 75 min M. Živanovič za R. Hejnu

Sestava:

Janovský J.

Gebauer J.                        Chára L.     Ploc M.                          Hejna R.

(70. Kroupa M.)                             (65.Martiňák V.)               (75. Živanovič M.)

Jelínek M.                         Hájek L.     Palivec M.                     Ondráček L.     K

Köenigstein M.                        Dulík T.

(38. Hauzr J.)

Náhradníci: M. Živanovič, M. Kroupa, J. Hauzr, V. Martiňák

Trenéři:  J. Hájek, B. Michal      Vedoucí: K. Kroupa

K dalšímu domácímu zápasu nastupovali dorostenci FK N. Role proti sousedovi z mistrovské tabulky mužstvu OSS Lomnice. Očekávání, že naše mužstvo potvrdí herní zlepšení, nasazení a bojovnost z předcházejícího vítězného zápasu na “Lokotce“ se však nesplnilo. V prakticky stejné sestavě (Vaverka Jar. a Hišem M. – trest, Kučaba L.-nemoc) naše mužstvo obzvláště v prvním poločase propadlo snad kromě brankaře ve všech řadách. Soupeř z Lomnice nás přehrával rychlostí, bojovností a herním nasazením a zaslouženě vedl po prvním poločase 0 : 1, když již v 19 min. po centru z pravé strany a chybě R. Hejny, který se nechal míčem trestuhodně přeletět, volný hráč soupeře skóroval.

Ani ve druhém poločase po domluvě v kabině se hra našeho mužstva nezlepšila a tak v 60 min. přišel zasloužený trest v podobě druhé branky soupeře, kdy opět po centru doražený míč znamenal vedení Lomnice 0 : 2. Citelným oslabením našeho mužstva bylo zranění M. Köenigsteina již v prvním poločase a potom odstoupením ne zcela zdravého M. Ploce ve 2 poločase. Jedinou možností jak mužstvo oživit byla série střídání a zamíchání se sestavou. Asi od 65 min. se našemu mužstvu začalo dařit zvýšeným úsilím soupeře přehrávat a výsledkem byla branka L. Hájka, který využil prostrčení míče za obranu soupeře a snížil na 1 : 2. Naše mužstvo pak pokračovalo zvýšenou bojovností a nasazením v tlaku, který vyvrcholil v 93 min v nastaveném čase přesně zahraným trestným kopem L. Cháry za faul na L. Hájka před pokutovým územím – 2 : 2.

I když jsme získali z tohoto zápasu 1 bod (ztratili v domácím prostředí 2 body) je třeba konstatovat, že mužstvo Lomnice bylo 2/3 zápasu lepším a fotbalovějším mužstvem. A naši dorostenci by se měli zamyslet nad pojmy jako je nasazení,herní disciplina a bojovnost. Vlastně tedy nad vším čím nás náš sobotní soupeř po většinu zápasu přehrával. Z našeho mužstva lze snad pochválit jen Kubu Janovského, který dobrými zákroky mužstvo podržel(i když jeho výlety ve 2 poločase byly na hranici rizika), dále pak L. Hájka, který i když se mu hra nedařila tak jako celému mužstvu svojí aktivitou a nasazením zajistil snížení na 1 : 2 a L. Chárovi za perfektně zahraný trestňák který znamenal nakonec po utrápeném výkonu pro naše mužstvo cenný 1 bod. Dále je možno konstatovat, že kluci z lavičky náhradníků ,kteří střídali v průběhu druhého poločasu ve hře nic nezkazili a pomohli k oživení hry našeho mužstva.