Porazili jsme druhý tým tabulky!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 07. 10. 2008

4. 10. 2008 v Nové Roli od 10:00

FK Nová Role  -  Sokol Citice      3 : 1  (0 : 1)    rozhodčí: Kozák, Eliáš, Vaněček

delegát: Sedláček

Sestava: Janovský J. 1  - Hnízdil L. 7 K, Krupička St. st. 5, Chlup R. 10, Dušek P. 6   -  Bečvář R. 4, Chlup T. 11(88 min. Hejna M. 15), Kotek R. 8, Valjent J. 3(87 min. Firbas K. 13)  -  Hůlka M. 2, Galla L. 9(63 min. Šourek Martin 14)

Náhradníci: Melichar P. 12, Firbas K. 13, Hejna M. 15, Šourek Martin 14

Branky:

11 min. Peřina                          0 : 1

74 min. Chlup T.        PK         1 : 1

77 min. Chlup T.        PK         2 : 1

90 min. Šourek M.                  3 : 1

ŽK:  63 min. Bečvář R. (zakopnutí míče), 78 min. Chlup R. (faul), 83 min. Dušek P. (zdržování), 90 min. Kotek R. (protesty)

Realizační tým: trenér: Petr Vakeš, vedoucí mužstva: Dan Hájek, zdravotník: Jirka Lisa

V sobotu jsme na našem hřišti přivítali aktuálně druhý tým tabulky Sokol Citice. Rozdíl v tabulce nebyl, ale vůbec znát. Již v 5 minutě se dostal po přihrávce Marka Hůlky do gólové šance T. Chlup, avšak v posledním okamžiku si míč daleko předkopl. V 7 minutě si málem dal vlastní branku po rohovém kopu P. Dušek. J. Janovský však dostal míč reflexivně nad břevno. V 9 minutě se dostal po rohu k hlavičce na přední tyči L. Galla. Jeho střela šla nad branku Citic. Hosté se dostali k první nebezpečné akci v 11 minutě a ta hned skončila brankou. Špatně jsme obsadili citického střelce Peřinu a ten prokázal, že branky dávat umí. Tvrdou ranou po zemi prostřelil Janovského – 0 : 1! Přes obdrženou branku jsme byli jednoznačně nebezpečnějším mužstvem. Ve 13 minutě krásně vysunul R. Kotek R. Bečváře, toho však vychytal z očí do očí gólman Veverka. Ve 22 minutě o sobě dal opět vědět  Peřina, když se jeho střela po zemi otřela o tyč. Ve 28 minutě chyboval gólman Veverka, ale jeho zaváhání osamocený R. Bečvář opět nevyužil! Ve 32 minutě se do pěkné střelecké příležitosti dostal po přistrčení Galli T. Chlup, ale jeho ukvapená střela skončila vedle. O chvíli později tečuje rohový kop L. Galla a trefuje bezmocného brankáře a odražený míč „uklízí“ hostující obránci. Ve 41 minutě se opět aktivní Galla uvolnil ve vápně, jeho střela však neměla potřebnou razanci. Tyto zahozené šance se nám málem nevyplatily, když ve 44 udělal chybu R. Chlup a nabídl míč Šibovi. Jeho ránu z hranice šestnáctky však perfektně zlikvidoval Kuba!

V poločasové přestávce a bouřlivém probírání situace jsme chtěli pokračovat v naší dobré hře dopředu a navíc nepouštět hosty do zakončení naší zjednodušenou hrou v obraně. V 54 minutě to zkoušel z dálky Bufka, ale Kuba se překvapit nenechal. Ve druhé půli se hra značně přitvrdila a rozhodčí musel rozdělit několik žlutých karet. Po jedné z nich jsme kopali R. Chlupem trestný kop. Přízemní bombu gólman jen s námahou vyráží před sebe, ale do míst, kde nikdo z našich hráčů! Vy ovnat se nám podařilo v 74 minutě, kdy proměnil T. Chlup pokutový kop. 1 : 1. Ten byl nařízen po tom co hostující hráč kopl do hlavy ve vápně kapitána L. Hnízdila. A o čtyři minuty později jsme již vedli! Střídající Martin Šourek poslal krásně do samostatného úniku J. Valjenta a toho musel Veverka při kličce srazit! Nařízený pokutový kop opět proměnil T. Chlup – 2 : 1! Hostům se nelíbilo, že se stav otočil a snažili se srovnat stav. K dalšímu ohrožení naší branky s však vůbec nedostali. Navíc v 90 minutě udělal chybu hrající trenér Heřman a Martin Šourek pohodlně rozhodl zápas – 3 : 1!

Za výkon v tomto zápase si hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a proto, že i přes nepříznivý vývoj dokázali utkání zvládnout! Příští utkání sehrajeme opět na domácím trávníku proti Kema Skalná v sobotu 11. 10. od 10:00 hodin.