Hloupá porážka s Olympií Březová

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 22. 09. 2008

20. 9. 2008 v Nové Roli od 10:00

FK Nová Role  -  Olympie Březová    2 : 3  (0 : 2) rozhodčí: Šifalda, Bouše, Janoušek                                                    delegát: Fibich

Sestava: Krupička St. ml. 1  -  Krupička St. st. 5(31 min. Chlup T. 15), Dušek P. 6, Kotek R. 8, Hnízdil L. 7 K -  Šourek Martin 9, Valjent J. 3, Šourek Míra 10, Drápalík L. 2, Bečvář R. 4  - Galla L. 11(78 min. Hůlka M. 14)

Náhradníci: Hejna M. 16, Firbas K. 12, Chlup T. 15, Hůlka M. 14, Melichar P. 13

Branky:

10 min. Lelek                     0 : 1

16 min. Lelek                     0 : 2

79 min. Chlup T.               1 : 2

80 min. Zeman         PK      1 : 3

82 min. Chlup T.     PK      2 : 3

ŽK:  bez karty

Realizační tým: trenér: Petr Vakeš, vedoucí mužstva: Dan Hájek, zdravotník: Jirka Lisa

K dalšímu pro nás klíčovému utkání jsme nastoupili na domácím trávníku proti Olympii Březová v téměř kompletní sestavě, když chyběl pouze kapitán R. Chlup, který měl cyklistický závod. Po návratu z Baníku Sokolov nastoupil i mladší z bratrů Šourků Míra. V premiéře byl velmi platným hráčem, bohužel snahu jeho i celého týmu zhatili školácké chyby v defenzivě! Ale popořádku:   Začátek zápasu nám vyšel a soupeře jsme k ničemu nepustili a hned v 5 minutě měl pěknou příležitost L. Galla, ale jeho střela našla pouze náruč brankáře Zemana. Hosté se na naši půlku dostali pořádně až v 10 minutě a hned to okořenili brankou. Při dlouhém míči se nedomluvili stoper R. Kotek s gólmanem St. Krupičkou, který zbytečně vyběhl. Toho využil hbitý Průcha, který je hravě obešel a z úhlu trefil tyč naší branky. Na odražený míč pozdě zareagoval St. Krupička st. a Lelek byl u míče o chvilinku dříve a v pohodě skóroval – 0 : 1! Odpovědět jsme mohli hned ve 13 minutě, ale ráně Míry Šourka stálo v cestě do sítě břevno březovské branky! V 16 minutě jsme kopali rohový kop a jako již poněkolikáté jsme v této sezóně to pro nás nebyla výhoda! Po špatném odkoupu a díky tomu, že se většina našich hráčů vracela krokem, jsme nabídli šanci Lelkovi, který ve finále přetlačil L. Drápalíka a pohodlně přehodil z hranice vápna Krupičku – 0 : 2!! A to byl pro nás šok. Na to se snažil reagovat trenér Vakeš stáhnutím Krupičky seniora, kterého nahradil uzdravený T. Chlup. Ve 36 minutě centroval pěkně R. Bečvář, ale hlavička Gally neměla potřebnou razanci. O dvě minuty později vysunul Míra Šourek T. Chlupa, který však v rychlosti zakončil zbrkle.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem co nejdříve dát kontaktní branku. Blízko k ní měl T. Chlup v 53 minutě, když rychle rozehrál trestný kop. Bohužel pro nás pouze do zdi! V 60 minutě se dobré střelecké příležitosti dostal Míra Šourek, ale střela mířila nad Zemanovu branku. Roho vý kop v 69 minutě vyrazil gólman Olympie pouze k Mírovi Šourkovi, ale jeho hlavičku z pěti metrů vyráží hostující bek! V 75 minutě měl další tutovku na noze L. Galla, jeho střela z malého vápna jen prosvištěla vedle levé tyčky! Dočkali jsme se až 79 minutě, když po centru z pravé strany zakončil T. Chlup – 1 : 2! Náš závěrečný nápor, ale hned uťal pokutový kop Březové po faulu R. Bečváře. Bylo to snad poprvé v druhé půli, kdy se hosté dostali k nebezpečné blízkosti naší branky e hned z toho byl gól!! PK proměnil matador V. Zeman, i když mu náš gólman střelu vystihl, byla dostatečně prudká – 1 : 3! Přesto jsme mohli ještě dovést utkání alespoň k bodovému zisku! Výhodu pokutového kopu jsme dostali i my po faulu hostí v šestnáctce! Ten s přehledem proměnil T. Chlup – 2 : 3! Velkou smůlu jsme měli v 87 minutě, kdy opět rychle rozehraný kop Martina Šourka orazítkoval další tyčku! Snad se z tohoto utkání už konečně poučíme, vyvarujeme se žákovských chyb a budeme bojovat od začátku zápasu a né, až bude pozdě!

V příštím kole zajíždíme na půdu dalšího sestupujícího týmu z krajského přeboru Kraslic, kterému se nedaří stejně jako nám! Utkání se hraje v neděli 28. 9. 2008 od 14:00. Odjezd na utkání ve 12:15 od sportovní haly.