Rozhovor Karlovarských novin s Ondrou Kotherou

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 06. 04. 2008

Vytaženo z Karlovarských Novin:

Nová Role/ Velkou posilu zís­kali během zimní přestávky do svých řad fotbalisté z Nové Ro­le. Do jejich týmu se zařadil exbuldok Ondřej Kothera, kte­rý by měl týmu pomoci k zá­chraně v soutěži. I když měl více fotbalových nabídek, na­konec se rozhodl pro účinko­vání v městě porcelánu.

„Proč Nová Role? Chci ji pomoci k záchraně. Myslím si, že lidi, co tady hrají nebo se tu okolo fotbalu točí, si zaslouží, aby se tu krajský přebor hrál, a to je pro mne teď důležité," od­tajnil překvapivé rozhodutí Ondřej Kothera. Premiéra v novorolském dresu mu však nevyšla tak, jak by si přál. Je­ho tým podlehl v karlovar­ském derby mužstvu Lokomo­tivy.

„Určitě to byl remízový zá­pas. „Lokáda" se ujala vedení po neuhlídané standardní si­tuaci, a i když jsme si poté také vytvořili několik šancí, výsle­dek se nám už nepodařilo vy­rovnat či otočit," smutně se ohlédl za neúspěšným vstu­pem do jarní části přeboru Ko­thera. Druhé kolo se Starou Rolí bylo odloženo, a tak přišla Nová Role na scénu až v 18. ko­le. V tom změřila své síly opět v karlovarském derby, tento­krát s Ostrovem na „umělce" v Sokolové. „Utkání jsme načali velmi dobře. Vytvořili jsme si dvě tři brankové příležitosti, ale bohužel jsme dokázali vyu­žít jen jednu. Potom si vytvořil mírný tlak Ostrov a během de­seti až patnácti minut výsle­dek otočil ve svůj prospěch. Po změně stran jsme se snažili, ale Ostrov si vítězství pojistil trefou z pokutového kopu," li­toval ztraceného zápasu střední záložník.

V sobotu si Novorolští mo­hou napravit reputaci. V do­mácím prostředí budou hostit jedenáctku Jiskry Aš.

„Tento tým si ještě pamatu­ji, když jsem nastoupil za B tým Buldoků. Aš bude nepří­jemná. Musíme dát co nejrych­leji branku a jezdit na hřišti do poslední minuty," vysvětloval recept, který by měl vést k ví­tězství Kothera a pokračoval: „Věřím tomu, že když uděláme nějakou šňůru vítězství, tak se v krajském přeboru zachrá­níme. Musíme ale opravdu bo­jovat do posledních sil."             (sei)