V uvodním zápase jara jsme těsně podlehli "Lokotce"

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 01. 04. 2008

16. 3. 2008 v K. Varech na UMT od 10:00

Loko K. Vary  -  FK Nová Role  1 : 0  (1 : 0)        rozhodčí: Novotný, Henych, Kroupa

delegát: Kepl

Sestava FK:   Latislav J.  1   -  Hnízdil L. 7, Dušek P. 6, Kotek R. 3 K, Chlup R. 10     Vodrážka J. 4, Kothera O. 2, Valjent J. 5(75 min. Kučaba L. 13), Špička P. 3     Šourek M.  9, Kratochvíl Zd. 11

Náhradníci: Ondráček L. 12, Kučaba L. 13, Vaverka J. 14, Krupička St. ml. 18 NB

Branky:

8 min. Matocha                        1 : 0

ŽK: 23 min. Chlup R. (faul), 79 min. Kotek R. (protesty)

Realizační tým -  trenér: Pavlíček St., vedoucí mužstva: Hájek Dan, zdravotník: Lisa Jiří

Začátek utkání se odehrával mezi šestnáctkami a jen akce J. Valjenta centr Zd. Kratochvíla znamenala nějaký pohyb v brankovém území obou celků. V 9 minutě však přišel jako blesk z čistého nebe gól Matochy hlavou po přímém kopu po chybě P. Duška – 0 : 1. J. Latislav v naší brance neměl nejmenší šanci zasáhnout. Hned o minutu později mohlo být srovnáno, když si na trestný kop R. Kotka naběhl O. Kothera. Bohužel jeho prudká hlavička směřovala jen do domácího gólmana. Ještě jednu velmi nadějnou akci první půle jsme předvedli ve 34 minutě po spolupráci Kothery, Vodrážky a Valjenta. Jeho pěkný centr na nabíhající spoluhráče však stačil domácí obránce srazit na rohový kop. Lokotka se snažila precizně bránit a vyrážela do rychlých kontrů, ale ani to nevedlo ke změně skóre.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem srovnat co nejrychleji stav a málem se nám to brzy podařilo. To by ovšem musel osamocený L. Hnízdil ve 49 minutě po centru Valjenta trefit ze čtyř metrů branku! Naopak druhou branku mohli dát domácí po rohové kopu, kdy odražený míč napálil Karbula přímo do našeho gólmana. V 65 minutě předvedla krásnou akci Lokomotiva, když narážečky Vaňka s Hornem málem využil Kolář. Naštěstí mu naši obránci stačili včas zblokovat střelu na rohový kop. V 70 minutě se po centru Valjenta dostal ke střele z vápna J. Vodrážka, ale trefil jen hostujícího obránce před brankovou čarou! Od té doby jsme začali hrát vabank a toho málem využil Karbula. Při samostatném nájezdu na Honzu však neuspěl. V samotném závěru jsme se dostali ještě do dvou nadějných příležitostí, ale ani střela Šourka, ani dalekonosný pokus Špičky svůj cíl nenašly. A protože se bez vstřeleného gólu se zápasy nevyhrávají, opět jsme nedosáhli na body, které doopravdy potřebujeme k záchraně v soutěži!