Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 25. 02. 2008

Baník Sokolov dorost  -  FK Nová Role   4 : 3  (1 : 0)    rozhodčí: Bubanec

Sestava FK:   Latislav J. 1   -  Eszényi J. 6, Roulich T. 2, Kotek R. 8 K, Chlup T. 11 (70 min. Vaverka J. 13)    Vodrážka J. 4, Kothera O. 10, Valjent J. 5 (45 min. Štěpánek K. 12), Špička P. 3      Šourek M.  9, Hnízdil L. 7 (45 min. Kratochvíl Zd. 14)

Náhradníci: Štěpánek K. 12, Vaverka J. 13, Kratochvíl Zd. 14, Krupička St. 18 NB

Branky:

40 min.  PK                          1 : 0

48 min. Šourek M..             1 : 1

50 min.                                2 : 1

56 min. Kothera O.             2 : 2

75 min. Šourek M.              2 : 3

80 min.                                3 : 3

85 min.                                4 : 3

Realizační tým -  trenér: Pavlíček St., vedoucí mužstva: Hájek Dan

Tento víkend jsme měli v plánu sehrát dvě přípravná utkání a to první nás v sobotu čekalo na umělé trávě v Sokolově proti ml. dorostu Baníku. V první půli se hrálo vyrovnané utkání, když jedinou vyloženou šanci si vytvořili domácí Vázlerem, ale jeho střelu výborně zlikvidoval Honza Latislav. My jsme se dostali do zakončení po akci O. Kothery l. Hnízdilem, ale i jeho rána skončila v rukavicích domácího gólmana. Dorostenci se přeci jen dostali ještě v první půli do vedení, když jim slabě pískající sudí  Bubanec daroval ve 42 minutě pokutový kop po čistě odehraném míči T. Roulichem. Penaltu bezpečně proměnil kapitán domácích Šaloun – 1 : 0.

Ve druhém poločase se začal hrát trochu otevřenější fotbal a výsledkem toho bylo vícero vypracovaných šancí a také více chyb v obranách obou mužstev. Hned první vyrobili domácí ve 48 minutě. Jejich rozehrávku vystihl T. Chlup, pěkně vysunul M. Šourka a ten s ledovým klidem překonal domácího Kvapila – 1 : 1. Bohužel, tak jak je naším zvykem jsme hned za dvě minuty opět přenechali vedení domácím. Po centu z levé strany zůstal P. Špička sám proti dvěma protihráčům a jeden z nich ze dvou metrů prostřelil J. Latislava – 2 : 1. V 52 minutě jsme zahrávali J. Vodrážkou TK z 25 metrů a jeho střela jen těsně minula pravou tyč branky. O dvě minuty později se po pěkné akci K. Štěpánka s M. Šourkem dostal prvně jmenovaný do šance, ale jeho slabou střelu zlikvidoval v pohodě domácí gólman. Za naší aktivitu v této části zápasu jsme si zasloužili vstřelit branku a to se povedlo v 56 minutě, kdy J. Eszényi přistrčil míč O. Kotherovi a jeho ránu z 1á metrů zastavila až síť domácí branky – 2 : 2. V 60 minutě mohlo být vyrovnáno, ale domácímu útočníkovi sebral míč z kopaček výborně J. Latislav. V 75 minutě chyboval jeden z nejlepších domácích hráčů Domin, J. Eszényi udržel míč pro M. Šourka a ten z velkého úhlu přehodil domácího gólmana – 2 : 3! Bylo to sice gól náhodný, ale o to hezčí. O tři minuty mohlo být ještě veseleji, kdyby sudí uznal zcela regulérní branku O. Kothery po centru P. Špičky. Bohužel se tak nestalo a my jsme opět propadli v obranné fázi a dovolili dorostencům znovu zvrátit stav na svoji stranu. Nejprve jim v tom pomohl nejistý zákrok našeho gólmana v 80 minutě a po druhé předvedli pěknou akci po levé straně a J. Latislav neměl proti přízemní ráně šanci – 4 : 3.

Zápas proti dobrému soupeři ukázal, že máme pořád velké rezervy v obranné hře, nejenom obrany samotné, ale celého týmu. Do mistrovských utkání ještě zbývá nějaký čas na zlepšení a proto by jsme na tom měli zapracovat.