Povinné vítězství dorostenců v Aši

Autor: Tomáš <Dexter-11(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 27. 11. 2007

27. 10. 2007 10.00 v Aši

Jiskra Aš  -  FK Nová Role  2 : 5 (1 : 1)                    rozhodčí: Chrástecký

Sestava: Latislav J. 1   Hišem M. 9, Chlup T. 10, Šimek Š. 8 K, Melichar P. 2  -   Hájek L. 3 (46 min. Gebauer J. 14 (83 min. Zaňka J. 12)), Vodrážka J. 4, Vaverka J. 11, Dulík T.  5, -   Ploc M. 6 Ondráček L. 7 ( 70 min. Martiňák V. 13)

Náhradníci: Zaňka J. 12, Martiňák V. 13, Gebauer J. 14

Branky:

28 min.                               1 : 0

45 min.  Vaverka J.           1 : 1

50 min.  Vodrážka J.         1 : 2

56 min.  Ploc M.                 1 : 3

68 min.  Vaverka J.           1 : 4

73 min.                               2 : 4

84 min.   Vaverka J.          2 : 5

Realizační tým: Hájek Daniel, Hájek Jiří

V sobotu zavítala Nová Role do Aše s jediným cílem, získat 3 body. Začátek prvního poločasu nepřinesl žádné šance, jelikož hráče obou týmů zaskočila zima a zasněžený povrch bránil hráčům v kombinaci . Na terén si nejrychleji  zvykli domácí a postupně začali ohrožovat branku hostů, které musel několikrát zachraňovat brankář.  Ve 28. minutě se domácí dočkali odměny a vstřelili první branku zápasu. Poté se hra přesunula doprostřed hřiště a už to vypadalo že domácí půjdou do druhého poločasu s výhodou jedné branky. Hosté však sebrali všechny své síly a ve 45. minutě vyrovnal Jaroslav Vaverka střelou pod břevno na 1 : 1.

Ve druhé půli začali(po bouřce v kabině) aktivněji hrát hosté a v 50. minutě se po střele Jiřího Vodrážky ujali vedení 1 : 2. O 6 minut později se do veliké šance dostal Michal Ploc a tvrdou ranou zvýšil na 1 : 3. Chuť hostů vstřelit další branku nekončila. V 68. minutě opět Jaroslav Vaverka překonal brankáře a změnil stav utkání na 1 : 4. Po této brance hosté polevili, což se jim nevyplatilo. V 73. minutě se do šance dostali domácí a se snahou vrátit se do zápasu snížili na 2 : 4. Tato snaha však domácím dlouho nevydržela. V 84. minutě si na odražený míč seběhl již několikrát jmenovaný záložník Jaroslav Vaverka a upravil stav utkání na konečnou podobu 2 : 5!!