FK veze zaslouženě tři body z Nejdku!!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 30. 09. 2007

29. 9. 2007 v Nejdku  od 16.30

FK Nejdek  -  FK Nová Role  0 : 2  (0 : 0)             rozhodčí: Šmat, Vejvoda, Aubrecht

delegát: Skála

Sestava FK:   Krupička St. ml. 1   -   Chlup T. 14, Roulich T. 2, Krupička St. 5, Dušek P. 6       Špička P. 3, Kotek R. 8 K, Štěpánek K. 4 (86 min. Hájek D. 13), Eszényi J. 11 (60 min. Hnízdil L. 7)      Šourek M.  9 (18 min. Urbánek J. 12), Chlup R. 10

Náhradníci: Hnízdil L. 7, Urbánek J. 12, Kesl T. 15, Hájek D. 13, Latislav J. 18 NB

Branky:

55 min. Roulich             0 : 1

75 min. Chlup R.            0 : 2

ŽK: 67 min. Hnízdil (faul), 78 min. Chlup R. (faul)

Realizační tým -  trenér: Pavlíček St., vedoucí mužstva: Hájek Dan, zdravotník: Lisa Jiří

K utkání se sousedem v tabulce jsme odjížděli bez zraněného útočníka Korandy, který si v minulém kole při střetu s gólmanem Chodova natáhl kolenní vazy a doba jeho absence bude pravděpodobně několikatýdenní. Naopak se z dovolené vrátil kapitán Kotek a také se uzdravili D. Hájek s gólmanem Latislavem.
    Domácí vstoupili do utkání s větší chutí a jako první se dostali do vážnějších příležitostí. V 11 minutě si na rohový kop vyskočil domácí kapitán Draxal, ale jeho hlavička mířila mimo tyče naší branky. To další situace ze 13 minuty po centru Myslivce byla daleko nebezpečnější. Nabíhajícího Němce nedůsledně pokryl P. Špička a s hlavičkou měl St. Krupička v naší bráně hodně práce. My jsme se k první nebezpečnější akci dostali ve 14 minutě po chytře zahraném trestném kopu P. Duška. Na ten si naběhl R. Chlup a jen centimetry ho dělili od toho aby míč usměrnil za záda domácího gólmana! V 18 minutě jsme museli kvůli zranění vystřídat kanonýra M. Šourka  Urbánkem. Ve 22 minutě jsme pustili domácí do největší šance první půle. Po chybě P. Duška postupoval sám na Krupičku ml. Bachratý, ale naštěstí pro nás zakončil svůj únik nepřesnou střelou vedle. Do konce poločasu jsme pak byli nebezpeční pouze my. Nejprve ve 31 minutě po akci R. Chlupa se Špičkou zakončoval těsně vedle kapitán Kotek a hned o minutu později rozehrál trestný kop opět  P. Dušek na Špičku a ten krásně vypálil halfvolejem, ovšem vedle branky. A největší naše příležitost se zrodila ve 44 minutě, když R. Chlup střílel v nouzi z úhlu a domácí brankář Hudec míč vytěsnil pouze na břevno!!
    Začátek druhé půle měli opět lepší domácí. V 53 centroval Němec a střelu Draxala musel likvidovat Krupička ml. To byla ovšem na dlouho poslední nebezpečná akce Nejdku. Navíc jsme v 55 minutě po trestném kopu kapitána R. Kotka vstřelili T. Roulichem úvodní branku utkání – 0 : 1!! O čtyři minuty později přišla poslední šance nejdeckých – po nedorozumění T. Chlupa a Krupičky st. se dostal sám před Krupičku ml. Bachratý. Jeho ránu však náš gólman perfektně zlikvidoval! Od této chvíle byli domácí neškodní a největší nebezpečím bylo neustálé fňukání domácího Draxala u sudího!-) A když se v 75 minutě nádherně trefil ze dvaceti metrů pod břevno R. Chlup zvýšil na 0 : 2, nebylo pochyb o tom, že si z Nejdku odvezeme všechny tři body! Do konce utkání jsme ještě mohli naše vedení navýšit, ale ani L. Hnízdil ani dvakrát J. Urbánek nedokázali své příležitosti proměnit v branku!
    Teď je potřeba import třech bodů z Nejdku potvrdit v domácím utkání proti poslednímu celku tabulky FC Cheb! Utkání to bude nadmíru těžké, protože FC Cheb se herně oproti úvodu soutěže zvedl a „neprodá svou kůži“ zadarmo! Utkání se hraje v sobotu 6. 10. od 16.00 hodin. Zveme srdečně všechny příznivce!!