Povinné vítězství nad Dolním Rychnovem

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 31. 05. 2007

30. 5. 2007 v Nové Roli od 17.30

FK Nová Role  -  SK Dolní Rychnov     3 : 0  (1 : 0)    rozhodčí: Vošmik, Chládek, Šmat

delegát: Strmiska

Sestava FK:  Pavlíček St. 1   -   Hnízdil L. 7, Tichý P. 4, Roulich T. 2, Dušek P. 6     Chlup T. 11 (65 min. Drápalík L. 13), Špička P. 3, Štěpánek K. 8, Chlup R. 10 K (72 min. Kabele M. 15)     Mayer J.  5, Kotek R. 9 (61. min. Klas D. 14)

Náhradníci: Krupička St. 12, Drápalík L. 13, Klas D. 14, Kabele M. 15, Krupička St. ml. 18  NB

Branky:

23 min.         1 : 0   Dušek P.

56 min.         2 : 0   Kotek R.

61 min.         3 : 0   Kotek R.

ŽK:

41 min. Chlup R. (faul), 41 min. Mayer (protesty), 88 min. Špička (faul)

Realizační tým -  trenér: Pavlíček St. starší, asistent: Kotek Rosťa, vedoucí mužstva: Hájek Dan, zdravotník: Lisa Jiří

Ve vloženém středečním kole jsme hostili SK Dolní Rychnov, který byl v tabulce těsně před námi se ziskem 37 bodů. V případě vítězství jsme se mohli díky lepšímu skóre před něj dostat. A jelikož se pořád hraje o záchranu je každý bod velice důležitý. Navíc jsme si na hosty i dost věřili, neboť jim jarní část soutěže vůbec nevychází podle představ!

Hned od počátku utkání jsme byli daleko aktivnější a jen naše katastrofální rozehrávka a koncovka ušetřila Dolní Rychnov od inkasované branky. Ve 2 minutě hlavičkoval R. Chlup po centru P. Duška jen vedle branky hostí, v 9 minutě pro změnu centroval R. Chlup a R. Kotek hlavou těsně minul Makarovičovu branku. O tři minuty později chybovali hosté v rozehrávce, R. Kotek nacentroval přímo na hlavu mladšího z Chlupů, ale jeho hlavička byla málo důrazná! Rychnovští však odvrátili pouze k R. Chlupovi, ten nezjištně vyzval ke vstřelení gólu svého syna, ten však zbrkle balon netrefil!! Naštěstí jsme se dokázali prosadit ve 23 minutě dvojicí R. Chlup, P. Dušek a druhý jmenovaný chladnokrevně překonal hostujícího gólmana – 1 : 0!! Ve 27 minutě mohlo být ještě veseleji, když K. Štěpánek pěkně vysunul T. Chlupa. Tomáš však s vyběhnuvším Makarovičovem přehodil vysoko i branku. Do této chvíle se hosté prakticky nedostali k ohrožení naší branky. To přišlo až ve 32 minutě, když se k trestnému kopu postavil obávaný exekutor Bulíček a jeho střela šla půl metru vedle pravé tyče. Do konce první půle ještě hosty vystrašil J. Mayer, který střílel pěkně bez přípravy a jen těsně minul levou tyčku soupeřovi branky. Ve 41 minutě jsme ještě obdrželi od rozhodčího Vošmika dvě žluté karty a první poločas skončil.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem neinkasovat, pokud možno zlepšit přihrávky a pokusit se vstřelit druhou branku. To se nám povedlo poměrně brzy. V 56 minutě se po přihrávce kapitána R., Chlupa krásně trefil hrající asistent trenéra R. Kotek a zvýšil na 2 : 0! A aby toho nebylo málo přidal tentýž hráč v 61 minutě po biliáru s J. Mayerem další gól na 3 : 0!! Potom jsme dvakrát vystřídali a v 69 minutě se ozvali i hosté, když se do gólové pozice propracoval Křenek. Jeho únik však bravurně zlikvidoval St. Pavlíček. V 75 unikl střídající M. Kabele a jeho centr jen lehce trefuje L. Drápalík vedle branky. O minutu později po technické finese D. Klase s P. Špičkou pálil „Vavá“ křížnou ranou mimo rychnovskou bránu. Pak jsme zapomněli trochu na zadní vrátka a jimi nám pronikl opět Křenek, ale stejně jako v prvním případě zasáhnul výtečně St. Pavlíček. Do konce utkání jsme si ještě vypracovali dvě dobré příležitosti, ale ani střela M. Kabeleho, která trefila břevno a únik L. Drápalíka si cestu mezi tři tyče nenašly. Nakonec jsme v zápase, který jsme neodehráli v pohodě zaslouženě zvítězili, neboť hosté byli prakticky až na malé výjimky neškodní!

Další utkání krajského přeboru sehrajeme opět v domácím prostředí, když v sobotu 2. 6. od 17.00 hostíme v derby zápase nebezpečnou Lokomotivu K. Vary. K jistotě udržení v soutěži potřebujeme minimálně jedno vítězství a to doufám v jednom ze tří utkání dosáhneme!