Výhra na půdě lídra soutěže!!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 17. 11. 2006

11. 11. 2006 v Karlových Varech na umělé trávě od 14.30 hod

TJ DDM Stará Role  -  FK Nová Role  1 : 2  (0 : 1)     rozhodčí: Vošmik, Cvrk, Hrabovský

delegát: Pospíšil

Sestava FK:  Pavlíček St. 1  -  Baloun J. 11 (53 min. Hnízdil L. 14), Tichý P. 4, Krupička St. 2,  Dušek P. 6    Šustr St. 9 (60 min. Hnízdil L. 14), Štěpánek K. 8, Špička P. 3, Chlup R. 10 K –  Šourek M. 7, Mayer J. 5 (74 min. Drápalík L. 12)

Náhradníci: Drápalík L. 12, Chlup T. 13, Hnízdil L. 14, Vaněček P. 2, Krupička St. ml. 18 NB

ŽK:  73 min. Tichý (řeči), 86 min. Šourek (řeči), 88 min. Hnízdil (faul), 90 min. Špička (faul)

Branky:

17 min.     0 : 1   Mayer J.

52 min.      1 : 1   Hořt

92 min.     1 : 2   Chlup R.

Realizační tým -  trenér: Pavlíček St. starší, vedoucí mužstva: Hájek Dan, asistent: Kotek Rosťa,

zdravotník: Lisa Jiří

K zápasu s vedoucím celkem tabulky jsme odjížděli s cílem pokusit se překvapit domácí dobrou obranou a využít každou příležitost k rychlému protiútoku. Doufali jsme, že nás staroroloští trochu podcení a navíc máme i hráče, kterým tento způsob hry vyhovuje. Proti Staré Roli se nám již delší čas výsledkově, ale i herně moc nedařilo a to i v té době, kdy FK byl v tabulce na předních místech. Takže i toto bylo na čase změnit! Začátek utkání se sice zdržel, neboť domácím zkolaboval počítač, ale i přesto bylo na našich hráčích vidět odhodlání neprodat svoji kůži zadarmo!

Do utkání jsme vstoupili aktivně a prakticky nebyl znát rozdíl postavení v tabulce. Za celý první poločas jsme lídra tabulky nepustili do vyložené šance, vyjma hlavičky Voborského z 15 minuty. Velmi dobře jsme bránili a byli docela aktivní i směrem k domácí brance. Brzo se nám podařilo využít situace po rohovém kopu, kdy nádherně trefil odražený míč z hranice šestnáctky J. Mayer a vymetl domácímu gólmanovi Vankemu šibenici – 0 : 1! Domácí brankář vůbec nepůsobil jistě a jeho nervozita jakoby se přenesla i na jeho spoluhráče a nedokázali se prosadit do koncovky.

Po přestávce se Stará Role snažila hrát aktivněji a i když se jí to nedařilo, přesto vyrovnala. V 52 minutě se po nevinném trestném kopu dostal šťastně k míči domácí Hořt a tečovanou ranou překonal St. Pavlíčka – 1 : 1. Navíc se nám při této akci zranil J. Baloun a musel vystřídat. Věděli jsme, že domácí přidají a budou chtít co nejdříve vstřelit druhou branku a rozhodnout o výsledku. Naštěstí se nám dál dařilo držet jejich hru v bezpečné vzdálenosti od naší branky. A byli jsme blíže ke vstřelení branky. Po našem rychlém útoku v 77 minutě došlo nedorozumění mezi gólmanem a stoperem a na R. Chlupa zívala doslova prázdná „kasa“. Kapitán vyslal však tak pomalou střelu, že jí stihl vracející se obránce vykopnout z brankové čáry!! Když už byli všichni aktéři utkání smířeni, že zápas skončí remízou podařil se dvojici M. Šourek, R. Chlup dokonalý mat! V 92 minutě prvně jmenovaný dokázal udržet míč a dokonale ho přistrčit do běhu R. Chlupovi, který ač tísněn prostřelil vyběhnuvšího Vankeho a definitivně rozhodl, že se tři body budou stěhovat do Nové Role. Odčinil tak svoji neproměněnou 100% šanci ze 77 minuty.

Touto nečekanou výhrou jsme se dostali na 8 místo tabulky a trochu se odpoutali od sestupových míst. Ale jelikož je tento ročník specifický tím, že soutěž má 17 účastníků a bude tedy sestupovat i více mužstev, nemůže být prakticky nikdo od 7 místa v klidu. Navíc to nevypadá dobře s divizními Trstěnicemi a jejich pád by ze soutěže poslal další celek! Proto nás přes zimu čeká hodně práce, jak na kondici, tak vyladění hry a případném posílení mužstva! Zúčastníme se kvalitně obsazeného zimního turnaje na umělé trávě v Karlových Varech. Zatím, však bohužel nejsou známé termíny zápasů.