Vysoká výhra se Sokolem Útvina

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 05. 11. 2006

4. 11. 2006 v Nové Roli od 14.00 hod

FK Nová Role    Sokol Útvina    6 : 2  (4 : 0)       rozhodčí: Kurzawa, Štěrba M., Stančík

delegát: Skála

Sestava FK:  Pavlíček St. 1  -  Baloun J. 11, Tichý P. 4, Krupička St. 2 (69 min. Drápalík L. 12),  Dušek P. 6    Šustr St. 9 (60 min. Hnízdil L. 14), Štěpánek K. 8, Špička P. 3, Chlup R. 10 K (74 min. Chlup T. 13)  Šourek M. 7, Mayer J. 5

Náhradníci: Drápalík L. 12, Chlup T. 13, Hnízdil L. 14

ŽK:  42 min. Baloun (faul), 88 min. Šourek (řeči), 89 min. Špička (faul)

Branky:

13 min.     1 : 0   Šourek M.

34 min.     2 : 0   Šourek M.

40 min.     3 : 0   Šourek M.      PK

45 min.     4 : 0   Dušek P.

48 min.      4 : 1   Dvorský

58 min.     5 : 1   Štěpánek K.   PK

69 min.     6 : 1   Mayer J.

77 min.      6 : 2   Dvorský

Realizační tým -  trenér: Pavlíček St. starší, vedoucí mužstva: Hájek Dan, asistent: Kotek Rosťa, zdravotník: Lisa Jiří

Utkání se Sokolem Útvina bylo prakticky soubojem o šest bodů, protože jsme se posledními špatnými výsledky dostali do pásma týmů ohrožených sestupem. Proto jsme do zápasu nastupovali s jasným cílem zvítězit! A po dlouhé době se nám dařilo hlavně v útočné fázi.

Již ve 4 minutě jsme zahrozili střelou K. Štěpánka po přihrávce J. Mayera, kterou brankář hostů vyrazil na roh. V 6 minutě odpověděli hosté střelou s úhlu, kterou S. Pavlíček s přehledem kryl. O minutu později se z hranice velkého vápna opřel netradičně pravou nohou do míče R. Chlup a gólman opět vyráží na roh. Hosté pak měli ještě jeden nebezpečný moment před naší brankou, když si po trestném kopu dal téměř vlastní gól P. Tichý. Od té doby se do konce první půle hrálo pouze před brankou hostů. Ve 13 minutě ukázkově vysunul K. Štěpánek M. Šourka a ten začal své velké představení obstřelením brankáře – 1 : 0! O dvě minuty později mohl tentýž hráč zavěsit podruhé: rohový kop vrátil zpět před branku P. Dušek a Martinovi scházelo pár centimetrů ke vstřelení branky. Následný závar zakončil tvrdou střelou K. Štěpánek do gólmana. Stoprocentní šanci spálil ve 23 minutě J. Mayer, když po pěkném průniku M. Šourka netrefil z pěti metrů prázdnou branku! Vzápětí se po nedorozumění v obraně hostí dostal k centru R. Chlup a S. „Frodu“ Šustrovi scházely centimetry, aby hlavou pokořil Zahrádku v hostující brance. Další chybu hostující obrany potrestal opět po přihrávce K. Štěpánka M. Šourek – 2 : 0. Ve 40 minutě vybojoval R. Chlup míč, vyslal do uniku M. Šourka, (kterému pomohl uklouznutím hostující Šulc) toho ve vápně fauloval Michalec a protože již jednu žlutou kartu vyfasoval ve 20 minutě musel nechtěně do sprch. Navíc se kopal pokutový kop. K tomu se postavil „kat“ M. Šourek a s přehledem poslal míč do opačného koutu než skočil brankář – 3 : 0! Ještě do konce poločasu jsme měli dvě šance: tu po nešťastné teči útvinského Šulce zakončil bombou do gólmana J. Mayer, druhou po trestném kopu s chutí hrajícího K. Štěpánka proměnil P. Dušek hlavou ve čtvrtý gól v hostující síti – 4 : 0!

Ve druhém poločase jsme měli oslabeným hostům přidat ještě nějaké branky na cestu, ale hlavně udržet čisté konto. To se nám bohužel nepodařilo, neboť jsme po hrubých chybách dvě branky dostali a i když jsme stejný počet dali, bylo to málo. Šancí jsme totiž měli na branek minimálně deset!! Naše branky vstřelili v 58 minutě z pokutového kopu, nařízeného za faul na agilního M. Šourka, nechytatelně K. Štěpánek – 5 : 1 a smolař J. Mayer(měl spoustu šancí) po nezištné přihrávce M. Šourka – 6 : 1! Hostům se ještě podařilo zkorigovat opět Dvorským na 6 : 2, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak my jsme měli do konce zápasu ještě dost šancí, ale bohužel branka z nich nepadla. Namátkou J. Mayer po samostatné akci, M. Šourek po centru P. Duška, L. Hnízdil běžel sám na gólmana … Každopádně je tato výhra velmi cenná a při konečném účtování může hrát velkou roli!! Teď nás čeká poslední utkání podzimní části na hřišti aktuálně prvního celku tabulky TJ DDM Stará Role. Určitě nebudeme odjíždět s poraženeckou náladou, ale musíme se vyvarovat zbytečných chyb, hrát jednoduše a dodržovat pokyny trenéra!! Pak máme určitě šanci na dobrý výsledek!! Zápas se hraje na umělé trávě v Drahovicích od 14. 30 hodin! Odjezd k utkání je ve 13. 10 od sportovní haly.