Vybojovaný bod proti vedoucímu celku soutěže!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 23. 10. 2006

21. 10. 2006 v Nové Roli od 15.30 hod

FK Nová Role    Jiskra Hazlov     1 : 1  (0 : 0)    rozhodčí: Bacík, Václavíková, Štěrba M.

delegát: Vorel

Sestava FK:  Pavlíček St. 1  -  Baloun J. 11 (59 min. Miko L. 14), Tichý P. 4, Krupička St. 6,  Vaněček P. 2    Šustr St. 9, Štěpánek K. 8, Špička P. 3, Chlup R. 10 K –  Šourek M. 7, Mayer J. 5

Náhradníci: Drápalík L. 12, Miko L. 14

ŽK:  22 min. Chlup (faul), 49 min. Vaněček (faul), 65 min. Kabele (faul), 69 min. Chlup (faul)

ČK:  69 min. Chlup po 2 ŽK

Branky:

84 min.     0 : 1  Prokopec

90 min.    1 : 1  Mayer J.

Realizační tým -  trenér: Pavlíček St. starší, vedoucí mužstva: Hájek Dan, asistent: Kotek Rosťa, zdravotník: Lisa Jiří

K utkání s prvním celkem tabulky jsme nastoupili opět oslabeni o některé stabilní hráče. Z toho důvodu jsme měli na střídání připravené nedoléčeného L. Drápalíka a dorostence L. Mika. Bohužel se bez omluvy k zápasu nedostavili T. Ouroda a J. Tintěra. Je to špatný přístup, protože v pátek ještě oba slíbili, že na utkání budou připraveni, ale o den později nejsou schopni ani zvednout telefon a zavolat!! Tomu prostě nerozumím.

V samotném utkání byli hosté velkým favoritem a také to potvrzovali. Sice se ze začátku zápasu nedostali do žádné šance, ale hráli aktivně. My jsme se naopak soustředili na defenzivu, protože jsme znali sílu soupeře směrem dopředu. V 15 minutě se prodral do šance Komberec, toho však vychytal St. Pavlíček. V 17 minutě jsme se dostali do nadějné příležitosti i my, ale J. Mayer poslal po chybě hostů v rozehrávce M. Šourka do ofsajdové pozice. Ke střele na hazlovskou branku jsme se dostali i ve 21 minutě, kdy přihrávku K. Štěpánka napálil J. Mayer vysoko nad branku. Dostat gól jsme mohli ve 21 a 33 minutě: nejprve hlavičkoval těsně vedle po rohovém kopu Veleman, tentýž hráč pak pěkně vysunul Komberce a ten křížnou ranou těsně minul naší branku! St. Pavlíček musel ještě do poločasu zlikvidovat bombu Prokopce, který se před ním objevil úplně sám.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem co nejdéle udržet čisté konto a pokusit se z nějaké brejkové situace zaskočit hazlovskou obranu a vstřelit branku. V 51 minutě však mohlo být všechno jinak! Obranou pronikl Prokopec a jeho střela se od tyče odrazila a míč se kutálel po brankové čáře. Naštěstí jej však stačil odkopnout do bezpečí J. Baloun! My jsme se snažili v zápětí odpovědět tvrdou střelou K. Štěpánka se kterou měl hostující brankář značné problémy. Ovšem o pár minutek později unikl po křídle Komberec a předložil míč prokopcovi do 100 % šance. Naštěstí pro nás mu balon v poslední chvíli uskočil. Hodně emocí vyvolala situace ze 64 minuty: po pěkné akci postupoval sám na branku M. Šourek, na hranici velkého vápna byl ze zadu sražen. Následovala červená karta pro hostujícího obránce a volný přímý kop. Podle mnoha diváků i našich hráčů byl však zákrok už v pokutovém území a měla se kopat penalta. Bohužel rozhodčí Bacík na signalizaci pomezní Václavíkové nařídil pouze přímý volný kop. Nám nezbývalo než to respektovat a bojovat dál. Trestný kop však zahrál K. Štěpánek velmi slabě. Navíc hned z protiútoku musel zatáhnout za záchranou brzdu P. Tichý a dostal žlutou kartu. Naše přesilovka také netrvala dlouho: R. Chlup dostal v 69 minutě po faulu druhou ŽK a musel se poroučet pod sprchu! Hazlovští se snažili utkání rozhodnout a stupňovali svoji aktivitu! Od 75 do 84 zahrávali čtyři přímé kopy. Po tom posledním se míč odrazil k Bauerovi, který poslal přetažený centr k zadní tyči naší branky, kde se k němu dostal neobsazený Prokopec a ze dvou kroků prostřelil St. Pavlíčka – 0 : 1! Když už to vypadalo, že opět přijdeme v závěru o body udělali hosté v 90 minutě v obraně hrubou chybu, kterou využil J. Mayer: krásně si položil obránce a prostřelil gólmana  1 : 1!!

V zápase, ve kterém byli hosté lepším týmem, ale my na rozdíl od předešlých zápasů bojovali, nikdo nezvítězil. Přesto je pro nás bod úspěchem!! Hráči tentokrát odvedli maximum a určitě si zaslouží uznání. Chtělo by to však, aby v těchto výkonech pokračovali i nadále!! To znamená i větší účast na trénincích, protože ta je tragická!! Příští týden v sobotu 28. 10. od 14.30 hrajeme derby utkání na umělé trávě v Drahovicích  s Lokomotivou K. Vary.  Odjezd na utkání je od sportovní haly ve 13.10 hodin. Věříme, že navážeme na výkon proti Hazlovu!