Dostali jsme lekci v Nejdku

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 05. 10. 2006

1. 10. 2006 v Nejdku od 15.00 hod

FK Nejdek     FK Nová Role    2 : 0  (2 : 0)          rozhodčí: Hanych, Štěrba M., Garaj

delegát: Špak

Sestava FK:  Pavlíček St. ml 1  -  Tichý P. 4, Špička P. 3, Dušek P. 6,  Vaněček P. 2    Mayer J. 5, Štěpánek K. 8, Chlup R. 10 K, Kabele M. 9 (66 min. Šustr St.  12)    Baloun J. 11 (69 min. Ouroda T. 12), Šourek M. 7

Náhradníci: Šustr St. 12, Ouroda T. 14, Krupička St. ml 18 NB

ŽK:  38 min. Štěpánek K. (řeči), 43 min. Dušek (faul), 45 min. Chlup (řeči), 85 min. Špička (faul)

Branky:

14 min.     1 : 0   Dvořák D.

39 min.     2 : 0   Dvořák D.

Realizační tým -  trenér: Pavlíček St. starší, vedoucí mužstva: Hájek Dan, asistent: Kotek Rosťa, zdravotník: Lisa Jiří

Tak k tomuto utkání jsme odjížděli s odhodláním zvítězit a přivézt do N. Role tři body. Jeli jsme na hřiště nováčka soutěže, kterého jsme navíc v několika zápasech sledovali. Co je to ale platné, když hráči nedokáží rady a poznatky přenést na hřiště. A k tomu v tomto utkání došlo!! Před začátkem soutěže jsme se snažili stanovit nějaká pravidla společné práce (tedy spíš zábavy). Ta bohužel vzala za své již po několika kolech. Jedná se hlavně o účast na trénincích, omluvách, účasti na samotných zápasech. O životosprávě před zápasy radši ani nebudu psát, protože to je kapitola sama o sobě! Ale to by měli vědět nejlíp sami hráči.

Každopádně první poločas byl jedním z nejhorších za poslední dobu. Chtěli jsme nastoupit aktivně, domácí hned atakovat a snažit se dostat do zakončení. Skutečnost byla ovšem jiná! Nejdečtí bojovali a využívali každé příležitosti nás ohrozit. I když individuálně máme lepší hráče v neděli slavil kolektiv vítězství nad pomalou, nedůraznou a málo bojovnou hrou FK. Obě branky v naší síti padli již v první půli, když obě vstřelil domácí Dvořák na kterého jsme před utkáním zvlášť upozorňovali! My jsme si vytvořili během zápasu minimálně šest gólových příležitostí, ale ani jednu jsme neproměnili. Toto byl vůbec první zápas ročníku, kdy jsme nedali branku. Stínem utkání byla řada zranění, u domácích nuceně střídali dva hráči, u nás si obnovil zranění ramene M. Kabele. Podle lékařského vyšetření bude muset začátkem příštího roku podstoupit operaci!

Doufáme, že se snad z této lekce mužstvo poučí, někteří hráči se nad sebou zamyslí a konečně začneme hrát jako tým!! Je to možná fráze, ale jinak to prostě v této soutěži nejde. V sobotu 7. 10. hostíme od 16.00 mužstvo FC Cheb a snad se nám podaří poctivým výkonem docílit toho, aby všechny body zůstaly doma. Bude to těžké neboť nám bude zase chybět spousta hráčů pro nemoc (Krupička st., Chlup R., Baloun J.), zranění (Kabele M. Hofler R.), disciplinární trest (Dušek P.) a na dovolené jsou Hájek Dav. a Hnízdil l. Opět budeme muset sáhnout do dorostu pro některé hráče, kteří již nastoupili v D. Rychnově a zahráli velmi dobře!